Москві потрібна Сирія заради переговорів із США про майбутнє України і зняття санкцій - Stratfor

Поділитися
Москві потрібна Сирія заради переговорів із США про майбутнє України і зняття санкцій - Stratfor Росія знає, що повністю мирно врегулювати конфлікт в Сирії, швидше за все, не вдасться
У переговорах з Ердоганом Росія буде використовувати свої важелі в сирійському конфлікті заради просування проекту "Турецький потік".

Москва продовжує демонструвати свій постійний внесок у сирійський конфлікт, зміцнюючи свої позиції в цій країні. За вихідні дні з'явилися супутникові знімки російських літаків, які були направлені на авіабазу поблизу сирійської провінції Латакія, повідомляє у своєму звіті американська приватна розвідувально-аналітична компанія Stratfor.

Кадри з сирійського фронту також демонструють присутність значної кількості російських військ, безпосередньо близько розміщених до військ, лояльних до Дамаска. Це посилена присутність Росії передбачає, що Москва може готується до забезпечення повітряної підтримки сирійських підрозділів, які ведуть боротьбу з численними угрупованнями бойовиків, у тому числі "Ісламської держави".

"Росія знає, що повністю мирно врегулювати конфлікт в Сирії, швидше за все, не вдасться. Але це не означає, що Сирія не є корисною Москві. Зараз Росія намагається перевірити себе в якості гравця на світовій арені, використовуючи своє становище в Сирії в якості важеля на переговорах і з іншими лідерами країн", - йдеться в доповіді.

По-перше, у списку Москви - Ізраїль. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху прилетів до Москви в понеділок і провів тригодинну зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним. Їх спільна прес-конференція була напруженою. Нетаньяху заявив, що Сирія та Іран намагалися відкрити другий фронт проти Ізраїлю на Голанських висотах, озброюючи Хезболлу - аргумент, який виправдовує Ізраїль в його праві атакувати військові цілі у Сирії. Путін заявив, що зброя Хезболли поставляється не з Сирії, а відповідно Росія не постачає її терористам.

Москва, швидше за все, хоче домогтися поступок від Ізраїлю. Тут варто підкреслити, що представники оборони Ізраїлю допомагають у підготовці української армії та добровольчих батальйонів для боротьби з проросійськими бойовиками на Сході України. Також Кремль може бути зацікавлений у припиненні поставок Україні ізраїльського військового спорядження. Як і в 2008 році, Росія може бути зацікавлена в угоді з Ізраїлем.

Зміцнення позиції Росії в Сирії ускладнюється планами іншого гравця - Туреччини. Країна, на відміну від інших своїх партнерів по коаліції, зацікавлена більше за всіх у антиісламській кампанії в Сирії. Туреччина сподівається, що в кінцевому підсумку вдасться привести до керівництва в Дамаску сунітів, або, принаймні, забезпечити сильну турецьку сферу впливу в північній Сирії. Анкара є основним прихильником повстанців, в той час як Росія підтримує сирійські урядові сили. А присутність російської авіації серйозно ускладнює плани Туреччини оголосити територію Сирії такою, яка заборонена для польотів.

Це і створило передумови для візиту до Москви президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана в Москву в середу. Напруженість досить висока між Анкарою і Москвою, але не тільки через Сирію. В останні місяці Росія веде переговори з Азербайджаном, традиційним союзником Туреччини на Кавказі. Подейкують, що Баку і Москва співпрацюють по шляху, щоб остаточно вирішити заморожений конфлікт між Азербайджаном і Вірменією з приводу Нагірного Карабаху. Анкара була військовим гарантом Баку, але тепер Москва намагається позиціонувати себе як єдина зовнішня сила, яка може контролювати ситуацію в цьому регіоні. Крім того, переговори між Росією і Туреччиною за проектом "Турецький потік" застопорилися, головним чином тому, що обидві сторони не можуть домовитися про механізми і терміни знижки на природний газ. Путін може "підключити" Сирію до вирішення цього питання.

Росія в цьому конфлікті з Сирією хоче отримати додаткові важелі впливу на свого основного суперника - Сполучені Штати. Відносини між Сполученими Штатами і Росією перебувають на одному з найнижчих рівнів з кінця холодної війни.

Росія зацікавлена в створенні основи для операції з приводу майбутнього України, а також створенні атмосфери, в якій Захід зніме санкції. РФ знає, що це не може відбутися відразу, але Москва зацікавлена в досягненні своїх цілей у найближчі рік-два.

В останні тижні Кремль перестав приховувати намір Путіна зустрітися і обговорити ці питання з американським президентом Бараком Обамою.

Але Сполучені Штати не подали жодних ознак того, що зацікавлені в укладенні угоди з Росією. Москві вдалося на кілька дюймів стати ближче до переговорів з Вашингтоном з допомогою Сирії, але це не означає, що Сполучені Штати готові мати справу з Росією з інших питань, що набагато важливіше для Москви.

Читайте також: Сирія завдала авіаударів по позиціях і базах бойовиків в Пальмірі та Ідлібі

Раніше повідомлялося, що влада США відкинула пропозицію Росії створити нову коаліцію для боротьби з бойовиками терористичної організації "Ісламська держава".

Як вважає російський політолог Лілія Шевцова, Путін не має наміру змінювати Україну на Сирію, йому потрібна термінова угода із Заходом. Президент РФ вже підтвердив, що хоче запропонувати Заходу міжнародну коаліцію "протидії екстремізму", тому саме такої позиції варто очікувати від нього на Генасамблеї ООН. Вона пояснює, що, будучи нездатним вирішувати внутрішні завдання, Кремль підмінив їх зовнішніми викликами, часто фейковими, що говорить про виснаження системного ресурсу.

Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого з цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі