Москва розраховує повернути вплив на Грузію всіма правдами і неправдами - FP

Поділитися
Москва розраховує повернути вплив на Грузію всіма правдами і неправдами - FP Дні прозахідної орієнтації Грузії підходять до кінця, вважає автор статті
У Вашингтоні експерти схильні применшувати ступінь того, наскільки російська пропаганда вкорінюється в Грузії.

Західна бездіяльність по відношенню до російської агресії збільшує кількість прихильників серед грузинів, втомлених від "нерозділеного кохання" Грузії до Заходу, пише Майкл Сесайр Foreign Policy.

"Україна - не єдина мета Росії", - пише автор статті. На його думку, противник російської військової авантюри - Грузія раніше прагнула піти від російського панування, розраховуючи на членство в євроатлантичних структурах. "Але західна бездіяльність перед обличчям російської територіальної агресії починає демонструвати ефект. Грузини, які перебували десятиліття в люті через те, що 20% території зайнято російськими "уповноваженими", етнічним чисткам було піддано близько 300 тисяч співвітчизників, але зараз деякі групи починають ставити питання про те, чи варті зв'язки із Заходом всіх цих втрат", - йдеться в статті.

У Вашингтоні експерти схильні применшувати ступінь того, наскільки російська пропаганда вкорінюється в Грузії у зв'язку з соцопитуваннями, які демонструють високу підтримку серед населення країни євроатлантичної інтеграції.

Ставка на соціальний консерватизм, економічну вразливість і образи на зловживання уряду в минулому збільшує кількість прихильників серед грузинів, втомлених від "нерозділеного кохання" Грузії до Заходу.

Із 2012 року проросійські політики знову з'явилися в грузинській політичного життя. Так, Ніно Бурджанадзе створила політичну коаліцію, яка прагне зруйнувати євроатлантичний консенсус в Грузії. На виборах в 2013 і 2014 роках Бурджанадзе набирала близько 10% голосів, а у 2016 році на парламентських виборах цілком може прийти до влади уряд, який радикально змінить геополітичну орієнтацію.

Захід міг би кинути такий необхідний "рятувальний круг" грузинським лібералам. Угоду про асоціацію з Європейським Союзом буде підписана у червні минулого року, зона вільної торгівлі має велике майбутній потенціал, але звичайні громадяни Грузії чекають безвізовий режим з ЄС. Надання членства Грузії в НАТО чи надання їй статусу союзника США стали б відносно безболісним удосконаленням, яке освятило б фактичний статус-кво і стали б рівносильними визнанням тривалої колосальної відданості Грузії євроатлантичного простору і вкладу в його функціонування.

"Дні прозахідної орієнтації Грузії підходять до кінця. Вплив Росії відроджується через її периферію. Москва розраховує повернути Грузію всіма правдами і неправдами", - йдеться в статті.

Повідомлялося, що Меркель вмовила Обаму не надавати Україні зброя. Разом із тим, незважаючи на мінські угоди, після початку "перемир'я" бойовики масовано атакували Дебальцеве і захопили його до 17 лютого. Проросійські терористи не припиняли обстрілу, періодично штурмуючи позиції українських військових. 9 березня сили АТО перехопили розмови бойовиків про плани наступу на Щастя і Лисичанськ. Також головнокомандувач Об'єднаними збройними силами НАТО в Європі Філіп Бридлав не підтвердив відведення артилерії бойовиками в Донбасі.

10 березня бойовики обстріляли позиції українських військових в Авдіївці з 152-мм артилерійських систем, під Широкіно - з "Градів", які повинні були бути відведені згідно з мінськими угодами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі