Молоді і бідні росіяни хочуть війни проти Заходу – The Times

Поділитися
Молоді і бідні росіяни хочуть війни проти Заходу – The Times Деякі росіяни мріють про війну. Ілюстрація © skoda-club.dn.ua
У Москві молодь малює графіті із закликами до війни, поки інтелігенція сподівається, що здоровий глузд візьме гору.

Все почалося з червоно-чорної стрічки, яку зробили символом перемоги гордості через перемогу СРСР над нацистською Німеччиною. Самовдоволені наклейки на автомобілях проголошували: "Дякую діду, за перемогу" або "На Берлін!". Цього ж року висловлення патріотизму в Росії стало більш войовничим.

"Деякі автолюбителі чіпляють нові наклейки на свої машини із малюнком солдата Червоної армії, який содомізує нациста. А під малюнком написано: "Можемо повторити", - пише на сторінках The Times Гелен Вомак.

Футболки, зображення на яких хвалять Володимира Путіна, на піку популярності. "Обама – чмо", "Бардак Обмана", "Краще Третя світова війна ніж друга перебудова", - такі неполіткоректні гасла росіяни носять на грудях.

Все це контрастує з центром Москви, де елегантно одягнені люди відвідують Московський кінофестиваль і XV міжнародний конкурс Чайковського. Натомість в спальних районах триває ретроградство поглядів, які співзвучні з офіційною пропагандою і бразканням зброєю з боку Кремля.

"Та для мене було дивно дізнатися, що культурні і добре виховані люди, серед яких я жила 30 років, серйозно налаштовані йти на війну", - пише Вомак.

Вона пояснює, що після 30 років роботи кореспондентом у Москві її журналістську акредитацію не поновили. Тож тепер їй доведеться поїхали з Росії.

"Це гібридне вигнання, - пожартував один з друзів. Але, можливо, просто мій час роботи в Росії закінчився", - пише журналістка.

Вомак пише, що на прощання вирішила провести останні кілька днів з російськими друзями і поговорити про радянську ностальгію та чому вона зараз стала така популярна.

"Дивно, але найчастіше це молоді люди, які ніколи не жили в СРСР. Саме в них є така ностальгія. Вони поняття не мають, що означає стати в чергу за сервантом", - цитує журналістка одного з друзів, пояснюючи, що в радянські часи треба було чекати роками в черзі, щоб отримати той чи інший дефіцитний товар.

За словами Вомак, ставлення до України дуже суб'єктивне. Дехто звинувачує у всьому політиків і намагається підтримувати зв'язки з українськими друзями. Інші готуються до еміграції, тому що вважають Росію "ненормальною". Ті, хто працює в сфері мистецтва і музики вважають, що повинні лишитися і працювати далі, оскільки в їхньому полі ще є простір для вираження альтернативних до пропаганди думок.

"Поетеса Тетяна Щербіна теж намагається писати про актуальне. Я не бачила її з часів "гласності" в СРСР, коли репресовані радянські митці вийшли з підпілля. Вона не позиціонувала себе як антирадянського поета і наполягала, що вона "незалежний" автор. Тепер Тетяна бачить серйозну загрозу війни. Вона відчуває, що політична логіка підштовхує в цьому напрямку", - пише автор.

"Страшно подумати, що ніч ніколи не скінчиться. І людство зникне під її покровом. Дияволи верещать, що вони хочуть війни, і в кожного під рукою ядерна зброя", - сказала Щербіна, додавши, що під час роботи на Radio Liberty в Мюнхені вона була стривожена політикою США.

За її словами, конфронтація між Заходом і Росією стане програшем для обох сторін. Тож те, що сьогодні в обох на думці, визначає завтрашню реальність. У Національній військовій стратегії США 2015 підкреслюється, загроза війни між великими державами зростає. Підкреслюється, що Китай, Іран, Росія та Північна Корея не прагнуть до прямої воєнної конфронтації з США, але їх дії викликають серйозні побоювання, яким міжнародне співтовариство повинно протистояти спільно.

У середині червня з'явилася інформація, що для стримування ймовірної агресії РФ в Європі США запропонували відправити у кілька країн Балтії і Східної Європи танки, бойові машини піхоти і іншу важку техніку, а також до п'яти тисяч солдатів.

22 червня США оголосили про намір надати для сил швидкого реагування НАТО спецназ, розвіддані і високоякісні військові технології з метою не допустити можливі агресивні дії Росії.

А голова об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі заявив, що Сполучені Штати у разі загострення ситуації у Східній Європі готові перекинути туди додаткові військові сили, крім тих, які вже там присутні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі