Митрополита, який допомагав створити ПЦУ, призначили головою "російського екзархату" в Європі

Поділитися
Митрополита, який допомагав створити ПЦУ, призначили головою "російського екзархату" в Європі
Минулого року Синод у Стамбулі прийняв рішення про розпуск "російського екзархату", але потім обійшлися виключенням його голови.

Константинопольський Синод призначив митрополита Галльського Еммануїла (Адамакіса) головою архієпископії російських парафій в Західній Європі, відому також як "російський екзархат".

Як повідомляє французьке видання Orthodoxie.com, у підписаному протоколі патріарх Варфоломій нагадав про звільнення архієпископа Іоанна (Реннето) з посади голови архієпископії і доручив митрополиту Еммануїлу взяти на себе пастирську відповідальність за громади колишнього екзархату. При цьому патріарх висловив упевненість, що новий глава архієпископії "буде відповідати очікуванням Вселенського патріархату".

Митрополит Еммануїл отримав наприкінці минулого року широку популярність тим, що саме йому Константинополь доручив готувати т. н. об'єднавчий собор по створенню нової православної церкви в Україні, яка отримала від Константинополя автокефалію.

Про призначення нового глави "російського екзархату" було оголошено за кілька днів до загальних зборів архієпископії, на якому буде ухвалено рішення про її возз'єднання з Московським патріархатом.

В кінці листопада 2018 року Синод у Стамбулі прийняв одностороннє рішення про розпуск "російського екзархату" і запропонував його духовенству і віруючим перейти в підпорядкування місцевих грецьких архієреїв. З цим рішенням архиєпископія не погодилася і почала обговорювати варіанти свого майбутнього. Близько місяця тому Московський патріархат офіційно запропонував "російського екзархату" в Європі приєднатися до РПЦ, зберігши свій статут і традиції. У свою чергу, Константинополь у кінці серпня виключив зі своїх лав голову екзархату архієпископа Іоанна, після чого питання про своє майбутнє у складі Константинополя екзархат порахував закритим.

Архиєпископія має 65 парафій, 11 діючих церков, два монастиря і сім скитів у Франції, Бельгії, Нідерландах, Великобританії, Німеччини, Норвегії, Швеції, Данії, Італії та Іспанії, а її клір налічує понад 100 священиків і 30 дияконів.

Зазначимо, 15 жовтня Російська православна церква (РПЦ) офіційно оголосила про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Позицію РПЦ підтримала підконтрольна їй Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП). Однією з причин стало створення незалежної Православної церкви України.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі