МіГ-21 Індії може поховати контракт зі США на постачання винищувачів F-16 - ЗМІ

Поділитися
МіГ-21 Індії може поховати контракт зі США на постачання винищувачів F-16 - ЗМІ МіГ-21, який збив F-16 ВПС Пакистану, мав модернізовану авіоніку та пройшов певне оновлення © відкриті джерела
Після того, як морально застарілий радянський винищувач збив один з кращих літаків світу ракетою, що виробляється з 60-х років минулого століття, Нью-Делі знаходиться в роздумах.

США можуть втратити великий військовий контракт з Індією; після того, як 27 лютого у повітряному бою літак ВПС Індії МіГ-21 перед своїм знищенням встиг збити пакистанський F-16, Нью-Делі розглядає доцільність придбання цих винищувачів у США, повідомляє індійське військове видання Indian Defense News.

Мова йде про укладення між США та Індією великого контракту з продажу останній винищувачів F-16, а також створення на території Індії виробництва американських винищувачів по ліцензії - подібно до того, як виробляються у цій країні російські танки Т-90С і Т-72М1. Однак після того, як морально застарілий радянський винищувач збив один з кращих літаків американського виробництва ракетою, що виробляється з 60-х років минулого століття, Нью-Делі знаходиться у роздумах (раніше стверджувалося, що пакистанський літак збив один з індійських Су-30МКІ).

"Якщо літак F-16 ВПС Пакистану був збитий порівняно низькотехнологічною за сьогоднішніми мірками ракетою Р-73 з борту літака МіГ-21 (створюється з 60-х років), то у проекту F-21 від Lockheed Martin для Індії не залишається жодних шансів. Він з тріском провалюється", - пише видання.

Під F-21 мається на увазі все той же F-16, однак вироблений на території Індії для потреб ВПС країни. Однак схоже, що тепер майбутнє проекту під загрозою.

"Lockheed Martin вигідно робити таку пропозицію з прицілом на втілення багатомільярдної мрії. Але подвиг індійського аса показав, що у американської пропозиції по зануренню Індії в еру 70-х років мало шансів", - йдеться у матеріалі.

Стверджується, що винищувач МіГ-21, який збив F-16 ВПС Пакистану, мав модернізовану авіоніку та пройшов певне оновлення, "але того факту, що F-16 уразливі навіть від тих літаків, яким не один десяток років, це не скасовує", зазначає видання.

У цілому, пише IDN, радянський винищувач розробки 1959 року ракетою, створеної у середині 60-х років, збив не просто винищувач пакистанських ВПС наступного покоління, а по суті, практично поховав багатообіцяючий військовий контракт - навіть незважаючи на те, що відразу після успішної атаки був збитий сам ракетою з іншого пакистанського F-16.

26 лютого пакистанські ВПС заявили про те, що збили два індійських літаки у повітряному просторі Пакистану. Індія, у свою чергу, підтвердила втрату одного винищувача і заявила про знищення пакистанського бойового літака. Авіаудари ВПС Індії стали першими з 1971 року, обидві країни володіють ядерним потенціалом. У Міністерстві закордонних справ Індії заявили про те, що наліт став відповіддю на "небажання влади Пакистану розібратися з терористичною загрозою на своїй території".

Індія і Пакистан претендують на розділену територію Кашміру. Повстанці борються з індійським контролем з 1989 року. Розділ Кашміру не закріплено офіційними угодами про кордони. Регіон на індійську та пакистанську частини розділяє лінія контролю, яка не має юридичної сили. Частину території Кашміру Пакистан передав Китаю у 1963 році. Попри те, що Кашмір населений переважно мусульманським населенням, влада регіону у 1947 році прийняла рішення про його приєднання до Індії, що Пакистан не визнав. Це спровокувало конфлікт між двома державами, який призвів до встановлення в 1949 році лінії припинення вогню, яка розділила регіон. Відтоді радикальна частина мусульманського населення, що залишилася в індійській частині регіону, веде збройну боротьбу за приєднання до Пакистану.

Докладніше про конфлікт у Кашмірі читайте в матеріалі Михайла Соколовського "Півстоліття на грані війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі