Мей пообіцяла підірвати роботу розвідки РФ: основні тези виступу у парламенті

Поділитися
Мей пообіцяла підірвати роботу розвідки РФ: основні тези виступу у парламенті Обговорення в парламенті відбулися після засідання Ради національної безпеки Великобританії
Британія посилить контроль на кордонах і розгляне питання про санкції у відповідь на дії Росії.

Обговорення в парламенті відбулися після засідання Ради національної безпеки Великобританії
Обговорення в парламенті відбулися після засідання Ради національної безпеки Великобританії

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей виступила перед парламентом щодо "справи Скрипаля" та озвучила список контрзаходів, які її уряд запровадить у зв'язку з незаконним застосуванням Росією сили на території Сполученого Королівства".

"Ми фундаментально підірвемо роботу російської розвідки у Великобританії на довгі роки", - заявила Мей.

Список заходів включає:

- Висилка 23 російських дипломатів, яких підозрюють у шпигунстві. "У них - тиждень, щоб покинути країну. Це буде найбільша висилка за 30 років, яка відображає той факт, що не перший раз російське держава діє проти нашої країни", - заявила Мей.

- Активи які належать російській державі будуть заморожені, якщо виявиться, що вони можуть бути використані, щоб загрожувати життю або майну громадян та жителів Великобританії.

- Британський парламент розробить новий закон, що підсилює захист від усіх форм "ворожих дій інших держав", згідно з яким Британія зможе затримувати підозрюваних у подібній діяльності на кордонах держави. На даний момент такі заходи використовуються тільки проти осіб, підозрюваних в тероризмі.

- Члени королівської сім'ї та британського уряду не відвідають чемпіонат світу з футболу в Росії в цьому році. Також Британія призупиняє всі заплановані двосторонні контакти на високому рівні з Росією.

- Правоохоронні органи приймуть всі необхідні заходи проти "серйозних злочинних і корумпованих еліт", яким, як і їх грошам, "немає місця у Великобританії".

- Сполучене королівство "фундаментально послабить" розвідувальні можливості Росії всередині країни на майбутні роки і буде перешкоджати їх відновленню.

- Британія посилить перевірки польотів приватних літаків, митні перевірки та перевірки вантажів. Також буде відслідковувати наміри приїжджаючих людей, які залучені в діяльність, що загрожує Великобританії та її союзникам.

- Міністр внутрішніх справ розгляне питання про нові заходи проти шпигунства, щоб протистояти ворожим діям іноземних агентів в Британії.

- Британія розгляне питання про санкції у відповідь на порушення прав людини. "Ми зіграємо свою роль у міжнародних зусиллях щодо покарання тих, хто відповідальний за переслідування Сергія Магнітського".

"Це трагедія, що президент Путін вирішив діяти таким чином", - заявила Мей. Вона додала, що у неї немає розбіжностей з російським народом або російськими громадянами, що живуть у Британії та поважають і виконують британські закони.

У свою чергу в МЗС Росії очікувано заявили, що висилка російських дипломатів є необґрунтованим і недалекоглядним кроком з боку Британії.

Останній великий британо-російський дипломатичний скандал вибухнув у липні 2007 року. Тоді Росія відмовилася видати Британії підприємця Андрія Лугового, звинуваченого в отруєнні колишнього співробітника російських спецслужб Олександра Литвиненка. У відповідь Лондон заявив про висилку чотирьох російських дипломатів і введення візових обмежень для громадян РФ. Росія вислала чотирьох британських дипломатів.

Крім того, Москва тоді оголосила про припинення співпраці з Лондоном з питань боротьби з тероризмом у зв'язку з так званою "справою Лугового". Також російські офіційні особи відмовилися від поїздок до Великобританії.

"Справа Скрипаля"

5 березня в Британії з сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Їм обом стало погано в торговому центрі в Солсбері.

За твердженням британської влади, проти Скрипаля було використано хімічну зброю "Новачок", розроблену в СРСР. Слідство ведеться за статтею "замах на вбивство", хоча обговорювалася можливість кваліфікувати інцидент як терористичний напад, враховуючи потенційну небезпеку застосованої нервово-паралітичної речовини.

Великобританія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на британській території. Однак після закінчення 24 годин Лондон так і не отримав відповіді.

Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно заперечує. Позиція РФ полягає в тому, що Британія розпалює русофобську істерію і влаштовує циркове шоу у своєму парламенті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі