Меркель розповіла про загрози Шенгену від міграції

Поділитися
Меркель розповіла про загрози Шенгену від міграції Міграція ставить під питання Шенгенську угоду, вважає Меркель © commons.wikimedia.org/wiki/Category:José_Manuel_Barroso
На думку канцлера ФРН, міграція ставить під питання Шенгенську угоду.

Якщо питання розподілу мігрантів в Європі залишиться невирішеним, то це поставить під питання доцільність подальшого існування Шенгенської угоди, заявила федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель на прес-конференції в Берліні.

"Якщо нам не вдасться домовитися про справедливий розподіл біженців, то звичайно, питання Шенгену для багатьох знову стане частиною порядку денного", - заявила Меркель.

Міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр також заявляв, що Німеччина задумалася про відмову від Шенгену через мігрантів. На його думку, інші країни повинні брати на себе більше відповідальності за біженців, які прибувають до Європи.

Крім того, видання Die Presse писало, що наплив іммігрантів в ЄС може поховати Шенген. Національні уряди намагаються посилити прикордонний контроль, хоча Шенгенська угода гарантує вільне і безперешкодне пересування по території всіх країн, які її підписали.

Таким чином, зростання контролю на кордонах здатне створити тенденцію, яка поховає Шенген та його мету, а саме можливість вільно і безперушкодно пересуватися в межах Європи.

Читайте також: Меркель вважає, що в майбутньому проблема біженців для ЄС буде "у багато разів більше, ніж Греція"

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. ТТільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. У липні 2015 року кількість мігрантів біля кордонів ЄС вперше перевищила 100 тисяч за місяць.

У серпні Єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив про найгіршу міграційну кризу з часів Другої світової війни. За оцінками Єврокомісії, крім Італії та Греції основними "воротами" до Європи для біженців стала Угорщина.

На рішення проблеми мігрантів 10 серпня Євросоюз виділив 2 мільярди 400 мільйонів євро. Заява Брюсселя про виділення коштів з'явилася після призову британського зовнішньополітичного відомства переглянути міграційне законодавство ЄС і запропонувало ввести законодавчі заходи, що гарантували б повернення на батьківщину громадян африканських і азіатських країн.

Крім того, в квітні був затверджений екстрений план боротьби з нелегальною міграцією,який передбачає, зокрема, переселення мігрантів на добровільній основі між усіма державами-членами ЄС, а також посилення операцій "Тритон" і "Посейдон" за рахунок збільшення фінансування міграційних ризиків.

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі