Малайзія має намір добитися створення міжнародного суду по збитому над Донбасом "Боїнгу"

Поділитися
Малайзія має намір добитися створення міжнародного суду по збитому над Донбасом "Боїнгу" Малайзія працює з іншими учасниками розслідування - Австралією, Бельгією, Нідерландами та Україною - па створенню незалежного міжнародного суду © rnd-sale.ru
В рамках національного суду неможливо добитися екстрадиції підозрюваних, сказав міністр транспорту Малайзії.

Глава міністерства транспорту Малайзії Лиоу Тіонг Гавкіт заявив, що Куала-Лумпур для покарання винних у катастрофі "Боїнга" на сході України має намір добитися створення міжнародного суду. З цією метою в Малайзії буде сформована спеціальна комісія, куди увійдуть представники генеральної прокуратури, міністерства транспорту та зовнішньополітичного відомства.

"Нам необхідна міжнародна структура, оскільки, якщо справу буде розглядати національний суд, то навряд чи ми зможемо добитися екстрадиції підозрюваних. В опублікованому днями Радою з безпеки Нідерландів технічному доповіді зазначено, що лайнер був збитий ракетою з комплексу "Бук", а це означає, що було скоєно кримінальний злочин, і нам необхідно знайти винних". – сказав Лиоу Тіонг Гавкіт.

За його словами, Малайзія працює з іншими учасниками розслідування - Австралією, Бельгією, Нідерландами та Україною - по створенню незалежного міжнародного суду для притягнення осіб, які несуть відповідальність за трагедію.

Нагадаємо, 13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ЗРК "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.

Однак після оприлюднення доповіді голова Радбезу Нідерландів заявив, що "Боїнг" збили з території, підконтрольній бойовикам. "Межі території були досить нестійкими, але це була область, контрольована проросійськими бойовиками", - сказав він.

Радбез Нідерландів дійшов висновку, що в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над територією конфлікту в східній частині країни в якості запобіжного предосторожності.

У той же час українська сторона зазначає, що на момент аварії MH17 Україною були дотримані всі рекомендації стосовно безпеки польотів, оскільки управління повітряним простором узгоджується з європейською системою і відбувається відповідно до вимог ICAO.

Як відомо, у липні Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола) утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі