Макрон проти відстрочки Brexit

Поділитися
Переговорів про відстрочку, на думку французького президента, вже не можна допускати.

Президент Франції Еммануель Макрон на прес-конференції у Брюсселі після завершення самміту Європейського союзу заявив, що не хотів би нової відстрочки Brexit після 31 жовтня, якщо британський парламент відхилить угоду з ЄС, повідомляє Reuters.

"Я сподіваюся, що ми зможемо дотримуватися узгоджених термінів, які ми дали собі, і що дата 31 жовтня дотримується і вона остаточна", - сказав Макрон.

За словами французького президента, парламент повинен підтримати Джонсона, що вони могли починати переговори про майбутні відносини.

"Я не піднімаю політичних хвиль, я не хочу втручатися, проголосує британський парламент за те чи інше, але я не думаю, що має бути надана ще одна відстрочка", - додав він.

Раніше, французький лідер також заявляв, що відстрочення дати виходу Великобританії з ЄС можлива лише за умови підтримки британським парламентом угоди про майбутні стосунки, погодженої урядом Мей з Брюсселем.

18 жовтня, Канцлер Німеччини Ангела Меркель звернулася до лідерів Європейського союзу сказавши, що відстрочка Brexit буде неминучою, якщо британські депутати відхилять погоджений з Борисом Джонсоном договір.

Варто відзначити,

що 19 жовтня, Парламент Великобританії проведе голосування за нову угоду, і для цього затвердження необхідно не менше 320 голосів. За підрахунками британських ЗМІ, поки Джонсон може розраховувати на 316 голосів.

Якщо прем'єр-міністр зазнає невдачі, тоді, відповідно до умов прийнятого у вересні закону, йому доведеться попросити відстрочки Brexit, щоб уникнути виходу без угоди.

Як відомо, парламент Великої Британії тричі відхилив попереднє угоду про Brexit, про який з Брюсселем домовлялася Тереза Мей.

Стало відомо, що демократична юніоністська партія, що представляє Північну Ірландію в Палаті громад, заявила, що не підтримає пропозиції британського прем'єра, які стосуються митниці та "бекстопа" на кордоні між Північною Ірландією та Ірландією.

Але навіть узгоджену угоду, схвалену на вищому рівні необхідними інстанціями, в будь-якому випадку потрібно ратифікувати до кінця жовтня усіма зацікавленими сторонами.

16 жовтня, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон пішов на поступки за угодою про Brexit у процесі переговорів про статус ірландської кордону після виходу Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу. Згідно з домовленостями, понизу Ірландського моря буде проходити митний кордон. Пропозиція передбачає, що Північна Ірландія, як і раніше, буде де-юре перебувати в митній системі Великобританії, але фактично в ЄС.

Зазначимо, Королева Сполученого Королівства Єлизавета II підтримала намір глави уряду Великої Британії Бориса Джонсона вивести країну з Євросоюзу 31 жовтня.

Нагадаємо, що процедура виходу Об'єднаного Королівства зі Європейського Союзу триває вже близько трьох років після того, як в країні пройшов загальний референдум. На референдумі британців висловилися за вихід держави з Євросоюзу.

Поділитися
Дивіться спецтему: Brexit
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі