Литвиненко міг бути вбитий через можливу причетність Путіна до наркоторгівлі

Поділитися
Литвиненко міг бути вбитий через можливу причетність Путіна до наркоторгівлі Олександр Литвиненко помер за таємничих обставин від отруєння полонієм
У зборі компромату на Путіна активну участь брала СБУ.

Колишній агент ФСБ Олександр Литвиненко міг бути убитий через те, що він мав у своєму розпорядженні інформацію про те, що нинішній президент РФ Володимир Путін у 90-х роках покривав відмивання грошей колумбійським наркокартелем. Про це розповів колишній офіцер КДБ Юрій Швець на слуханнях у справі про вбивство Литвиненка, повідомляє ВВС Україна.

Приводом для резонансного вбивства могло стати досьє на Віктора Іванова, нині директора Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків, який входить у близьке оточення президента Росії Володимира Путіна. Воно було складено Юрієм Швецем у вересні 2006 року на замовлення Олександра Литвиненка.

Швець заявив, що у досьє входила інформація про співпрацю Путіна та Іванова з "Тамбовським" організованим злочинним угрупованням, яке у 90-х роках торгувало наркотиками і відмивало гроші одного з колумбійських наркокартелів.

Юрій Швець вважає, що Олександр Литвиненко, і взагалі, будь-яка людина за межами Росії не міг бути ліквідованим російськими спецслужбами без санкції президента Путіна.

"Це правило КДБ номер один - прикрити свою спину. А прикрити свою спину можна лише отримавши добро від свого начальника. Особливо в Росії, де вони говорять про побудову вертикалі влади, де є тільки один єдиний бос, який приймає всі важливі рішення", - зазначив Швець.

"Будь-генерал, включаючи пана Іванова або будь-якого іншого генерала ФСБ, перед тим, як віддати наказ про ліквідацію Саші або кого завгодно ще в Росії або за її межами, спочатку забезпечить собі прикриття - про всяк випадок", - додав свідок.

Читайте також: Великобританія проведе відкрите розслідування смерті Литвиненка

Уривки з досьє на Віктора Іванова, складеного Юрієм Швецем, вже цитувалися на слуханнях у Високому суді Лондона, і в четвер Швець, який виступав по відеозв'язку з Америки, дав представникам британського правосуддя свою згоду на його повну публікацію.

Швець підкреслив, що російські спецслужби дізналися про існування цього компромату на Путіна і Іванова після того, як Литвиненко, не запитавши у Швеця дозволу, передав копію досьє на Іванова Андрію Луговому, який як свідчить одна з версій і "здав" ФСБ Литвиненко, після чого особисто його ліквідував, підсипавши радіоактивний полоній в чай за завданням російської спецслужби.

Юрій Швець пояснив, що, при складанні досьє на Віктора Іванова він переважно використовував інформацію, отриману ним від самого Олександра Литвиненка. Зокрема, Литвиненко у 90-х роках нібито займався розслідуванням діяльності Тамбовської ОПГ і в ході цього виявив її зв'язки з Віктором Івановим.

Частину даних Швець почерпнув із прослуханих ним розмов тодішнього президента України Кучми зі співробітниками СБУ - саме тоді він і отримав інформацію про можливу причетність до наркоторгівлі Володимира Путіна, коли той працював в адміністрації Санкт-Петербурга.

"Це були дивні часи. Іванов, голова управління ФСБ з боротьби із контрабандою, співпрацював із Тамбовською ОПГ у спробі отримати контроль над морським портом Петербурга. Порт використовувався гангстерами для контрабанди колумбійських наркотиків у Європу. Путін, який працював тоді в адміністрації міста, був консультантом у компанії SPAG, яка, за наявною інформацією, займалася відмиванням грошей колумбійського наркокартелю в Петербурзі. Кумарин, лідер Тамбовської ОПГ, входив до ради директорів однієї з дочірніх компаній SPAG", свідчить скандальне досьє.

Швець додав, що до розкриття причетності Путіна до наркоторгівлі доклала зусиль Служба Безпеки України: "Це була доповідь СБУ президенту Кучмі, і як така це була секретна доповідь. Вона була усна: голова СБУ Деркач доповів про документи, що СБУ отримала в Європі і які демонстрували, що Путін мав відношення до SPAG, щодо якої в Німеччині та Ліхтенштейні проводилося розслідування про її зв'язки з відмиванням грошей для колумбійського наркокартелю".

Швець говорить, що рішення про ліквідацію Литвиненка було прийняте досить швидко, десь у вересні 2006 року.

Читайте також: Донька Нємцова звинувачує Путіна у смерті батька

"Я так розумію, що через моє досьє угода не відбулася, і Іванов особисто не отримав очікуваного "відкату". Відкат повинен був становити 10-15 мільйонів доларів", - заявив Швець.

"У досьє містилася інформація і про участь Путіна в наркоторгівлі, і я думаю, Іванов з Путіним не хотіли, щоб про це дізналися на Заході", - підсумував колишній співробітник КДБ.

Нещодавно Володимир Путін нагородив Орденом Пошани колишнього агента КДБ Андрія Лугового. У Лондоні його підозрюють у вбивстві дисидента і колишнього співробітника спецслужб Олександра Литвиненка. Британські слідчі вважають, що саме він отруїв жертву радіоактивним полонієм. Проте Москва відмовляється передавати його Лондону.

Головний підозрюваний у вбивстві колишнього співробітника спецслужб Росії Олександра Литвиненка провалив тест на детекторі брехні у 2012 році. Андрій Луговий отримав оцінку -2, коли йому задали питання: "Ви коли-небудь тримали в руках полоній?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі