Лідери держав знаходять нові способи придушення ЗМІ — Freedom House

Поділитися
Лідери держав знаходять нові способи придушення ЗМІ — Freedom House Серед нових способів обмеження свободи, публічні звинувачення чесних журналістів
Однак на фоні загального зменшення свободи ЗМІ, деякі країни змогли закріпити прогес у медіа-сфері.

Лідери в різних країнах, які хочуть консолідувати владу, знаходять нові шляхи для придушення незалежних засобів масової інформації, заявили у міжнародній правовій організації Freedom House. У своєму звіті Freedom and the Media 2019 правозахисники зазначили, що відповідне явище стосується і формально демократичних, і авторитарних країн.

"У деяких з найвпливовіших демократій у світі великі верстви населення більше не отримують неупереджених новин та інформації. Це не тому, що журналістів кидають до в'язниці, як це може статися в авторитарних умовах. Замість цього засоби масової інформації стали жертвами більш тонких зусиль з обмеження своєї незалежності", - йдеться у звіті.

Загальні методи обмеження свободи ЗМІ включають в себе зміни в правах власності, нормативний та фінансовий тиск і публічні звинувачення чесних журналістів. При цьому, як зазначено у звіті, такі дії підтримуються державою.

"Уряди також запропонували активну підтримку дружнім організаціям за допомогою таких заходів, як вигідні державні контракти, сприятливі регулюючі рішення і преференційний доступ до державної інформації. Мета полягає в тому, щоб змусити пресу служити тим, хто знаходиться при владі, а не громадськості", - заявляють у Freedom House.

Так, партія "Фідес" прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана "майже консолідувала свій контроль над засобами масової інформації і побудувала паралельну реальність, коли урядові послання та дезінформація зміцнюють один одного".

У звіті йдеться про те, що у Сербії президент Александар Вучич і його союзники йдуть шляхом Орбана, Хоча Сербська влада ще не повністю контролює ЗМІ, але атмосфера залякування ускладнює щоденну роботу журналістів. Уряд Орбана і адміністрація Вучіча "мають великі успіхи у придушенні критичної журналістики".

У правозахисній групі наголосили, що за останні п'ять років серед так званих "вільних країн" 19 % держав пережили зниження оцінки свободи преси. У той же час у звіті вказано, що картина свободи преси у світі не зовсім безрадісна.

"Найбільш обнадійливі приклади демократичного прогресу за останні два роки - Ефіопія, Малайзія, Вірменія, Еквадор і Гамбія - майже всі продемонстрували паралельні успіхи у своєму медіа-середовищі", - йдеться у звіті.

Freedom House є міжнародною правозахисною організацією, яка підтримує та досліджує стан демократії, політичних свобод і дотримання основних прав людини в різних країнах світу.

Нагадаємо Freedom House, у 2019 році назвала Україну "частково вільною" державою, а анексований Росією Крим – "не вільною" територією. Окрім іншого, у звіті Freedom in the World 2019 йшлося про те, що протягом перших дев'яти місяців 2018 року правозахисні групи задокументували понад 50 нападів на правозахисників та активістів. Окрім того, у звіті згадано про напади націоналістичних угруповань на ромську спільноту. Наголошується, що правоохоронці починали розслідувати відповідні випадки лише після громадського тиску.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі