Криза в Греції: профспілки оголосили страйк, а Ціпрас відчайдушно шукає підтримку парламенту

Поділитися
Криза в Греції: профспілки оголосили страйк, а Ціпрас відчайдушно шукає підтримку парламенту Ціпрас чекає схвалення парламентом угоди з ЄС © Facebook/Alexis Tsipras
При цьому знаходить підтримку грецький прем'єр скоріше в опозиції, ніж у своєї ж Сірізи.

Найбільша профспілка державних службовців Греції ADEDY оголосила загальнонаціональний страйк у середу, 15 липня, виступаючи проти умов історичної угоди країни з кредиторами, досягнутого після місяців переговорів напередодні за згодою прем'єр-міністра Греції Алексіса Ціпраса.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на повідомлення профспілки, страйк буде приурочений до вирішального голосування в грецькому парламенті за "третій меморандум з кредиторами", який повинен буде в середу невідкладно законодавчо закріпити ряд реформ для отримання Грецією фінансової допомоги від ЄС.

Згідно з повідомленням, у середу відбудуться демонстрації і мітинги. Також профспілка закликала жителів столиці зібратися ввечері на площі Синтагма біля будівлі грецького парламенту.

"Ні - меморандумам, ні - заходам жорсткої економії, ні приватизації, ні - грабіжницьким податкам, вперед до перемоги", - закликає профспілка держслужбовців Греції.

У той же час, відзначають Reuters і Financial Times, Ціпрас зустрічає жорстку опозицію з боку найбільш затятих супротивників вимог кредиторів у своєї ж партії Сиризі, які називають прийняття умов кредиторів своїм лідером "приниженням Греції". Таким чином, Ціпрас швидше змушений шукати підтримки в опозиції, яка раніше підтримувала пропозиції кредиторів. Її представники вже заявили, що будуть голосувати "за" реформаторські закони.

Як зазначає Reuters, Сіріза і її союзник по коаліції "Незалежні греки" напередодні голосування провели збори, на яких обговорювали законопроекти, що стоять перед ними: про підвищення тарифів, податків, скорочення соцвидатків і так далі. Наприклад, представник "Незалежних греків" вже заявив, що їх підтримка уряду "має межі" і вони згодні голосувати тільки за те, що пропонували кредитори перед референдумом. У той же час, кредитори відразу заявили, що після референдуму пропозиції втратять актуальність, і, за даними західних ЗМІ, в понеділок Ціпрасу довелося погоджуватися на більш жорсткі умови, від яких він вперто відмовлявся ще кілька днів тому.

Також згадані видання повідомляють, що Ципрас вже втратив підтримку як мінімум кількох міністрів, через що, ймовірно, йому доведеться провести кадрові перестановки в уряді.

При цьому Ціпрас втратив підтримку низки парламентарів. Всього Сіріза та її партнери по коаліції мають 162 голоса з 300 у парламенті, однак враховуючи розкол в самій коаліції і Сиризы (на тих, хто залишається підтримувати лідера Ціпраса і хто вже відкрито виступив проти нього), Ціпрасу доведеться виходити на 151 голос для прийняття потрібних законів з допомогою опозиції.

Раніше повідомлялося, що лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Пізніше Ціпрас заявив, що Греція домоглася реструктуризації боргу і отримання 35 млрд євро в обмін на важкі реформи.

Також Reuters повідомляло, на які компроміси в кінцевому підсумку пішли в Греції і в ЄС заради угоди.

Пізніше FT повідомило подробиці перебігу переговорів, в яких президент Франції Франсуа Олланд підтримав Грецію.

Читайте також: Греція прострочила черговий платіж за кредитом МВФ

У неділю, 12 липня Єврогрупа назвала умови для надання Греції фінансової допомоги в розмірі 86 млрд євро. Дана програма жорстких економічних заходів має бути затверджена в парламенті Греції до 15 липня.

Греція не виплатила МВФ частина боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.

Мінфін Німеччині до останнього відмовлявся приймати навіть нові пропозиції Греції, в яких Ціпрас йшов на великі поступки, і розглядав варіант виходу Греції з єврозони на п'ять років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі