Крим за рік окупації повернувся в СРСР – Gazeta Wyborcza

Поділитися
Крим за рік окупації повернувся в СРСР – Gazeta Wyborcza В Криму за рік окупації не стало краще © Forpost
Матроси Чорноморського флоту РФ невдоволені окупацією, бо їхні зарплати меншають.

Дороги в дірах, на військових базах ракети, а серця збіднілих мешканців пишаються "великою державою". Севастополь, який став одним із символів державної міфології Росії, рік прожив в умовах російської анексії.

Про це сьогодні пише польське видання Gazeta Wyborcza, кореспондент якої побував в окупованому українському Криму.

"Якщо буде треба, дійдемо аж до Варшави", - похвалився польському журналісту севастополець Олексій, який рік тому допомагав анексувати півострів. Хоча сам він називає свою співучасть "захистом від ворогів".

Офіційна пропаганда Росії ототожнює збройне захоплення Криму з "визволенням" від армії нацистів Адольфа Гітлера. А 23 роки, впродовж яких півострів був інтегрований в суспільне життя України, тепер називають "облогою" і "боротьбою проти українізації". При цьому кримчани не вели цю "війну" самостійно. Весь цей час на півострові базувався Чорноморський флот Росії. А російські спецслужби, політики і організації активно підтримували проросійські рухи.

Та попри "визволення", севастопольців закликають зберігати пильність, бо "бандерівська України не далеко". Хоча головний ворог Росії, а значить і кримчан, - США і "вороги народу", яких нібито лишилося багато на півострові. Про це говорить мер Севастополя Сергій Міняйло.

"В Севастополі перемогла радянська людина. Багатьом людям подобається такий тип мислення і аргументації. Неважливо, що дороги діряві, важливо, що в нас є балістичні ракети", - пояснив місцевий журналіст Давид.

В цей же час, серед людей поширюється невдоволення, зокрема роботою місцевої влади. Невдоволення поширюється навіть серед активістів так званої "самооборони", які допомагали російським солдатам окупувати Крим.

"Самооборона тут була ідейним рушієм. А тепер фактично розформована. Частина поїхала воювати в Донбас, ще частина записалася до козачків", - каже Давид.

Цікавим є також те, що найбільше окупацією Криму невдоволені матроси Чорноморського флоту РФ. До березня минулого року у них були високі зарплати, оскільки вважалося, що вони проходять службу за кордоном. А тепер, коли "кримнаш", зарплати в них поменшали. До того ж, тепер вони зобов'язані сплачувати 13% податку, від якого були звільнені до анексії Криму.

Новітні технології теж пішли з півострова через російську окупацію. Зокрема, ІТ-бізнес припинив тут свою діяльність. Серед такий підприємств компанія Tavrida Electric. До російського вторгнення на неї працювало близько 2 тисяч людей. Тепер компанія перереєструвалася в Польщі і закрила кримський офіс, оскільки більшість клієнтів компанії були із Заходу.

Також виявилося, що осійський" Крим став одним з найбільш дотаційних регіонів РФ. В Криму перестали функціонувати традиційні схеми поставок продовольчих товарів з території континентальної України. І ось уже через рік з моменту анексії Криму, російській владі так і не вдалося вирішити дану проблему.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі