Крим провів рік в умовах окупації і тотальних репресій – WSJ

Поділитися
Крим провів рік в умовах окупації і тотальних репресій – WSJ Російський військовий в Криму. Ілюстрація
Окупаційна влада тисне на кримських татар, українців і організації, які не згодні з владою Кремля на півострові.

Сьогодні виповнилося рівно рік, як Росія незаконно вторгнулася в Крим і анексувала частину української південної території. Це був перший випадок після Другої світової війни, коли кордони в Європі змінили за допомогою сили.

Нещодавно Володимир Путін в документальному фільмі зізнався і навіть похвалився тим, що наказав армії захопити Крим. Однак він жодним словом не згадав про репресії і переслідування, які Кремль влаштував на півострові.

Про це на сторінках Wall Street Journal пишуть президент американської правозахисної організації Freedom House Марк Лейгон і керівник програми "Україна в Європі" організації Atlantic Council Аліна Полякова. Вони підкреслюють, що ще до окупації Криму ситуація із захистом прав людини на півострові, як і в будь-якій іншій частині України, була далекою від ідеалу.

Однак Atlantic Council і Freedom House підготували звіт, в якому йдеться, що в умовах окупації на півострові запрацювала система репресій, націлена на придушення всіх організацій і рухів, які не підтримують владу Кремля.

В документі йдеться, що головними жертвами стали кримські татари, які становлять 12% від населення Криму. Окупаційна влада цілий рік переслідувала громадських активістів і політичних лідерів кримськотатарського народу.

Також від приходу Росії на півострів страждають етнічні українці, які становлять 20% від населення. За рік в Криму закрили велику кількість україномовних шкіл і ЗМІ. А кримчани з українськими паспортами були вимушені або прийняти російське громадянство, або терпіти економічні і політичні утиски.

"Російські журналісти і активісти, які намагаються висвітлювати порушення прав людини в Криму, теж стають жертвами переслідувань. За свою роботу їх затримує поліція", - йдеться в статті.

Автори радять Заходу зберегти економічні санкції проти Росії, які були введені минулого року. На їхню думку, так ЄС і США зможуть підтримати кримчан і протистояти російській військовій агресії.

"Міжнародна спільнота повинна й надалі не визнавати самопроголошену владу Кремля в Криму, так само, як США відмовилися признавати "захоплення" країн Балтії після пакту Рібентропа-Молотова в 1939 році", - йдеться в статті.

Також автори радять США і ЄС заборонити своїм громадянам вести бізнес з компаніями з Криму без дозволу України, а також приймати судові позови України проти Росії за незаконне використання природних ресурсів півострова.

Раніше повідомлялося, що кримчани проігнорували "святковий" парад в Сімферополі. По центру міста пройшлися колони військових так званого "народного ополчення" і Сімферопольського гарнізону Чорноморського флоту РФ. Напередодні на півострові йшов сніг, на вулицях сира погода і підталі замети. Сьогодні в Москві збираються провести урочистий мітинг-концерт на честь анексії півострова.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі