Кремль лякає міжнародні ІТ-компанії посиленням контролю – FT

Поділитися
Кремль лякає міжнародні ІТ-компанії посиленням контролю – FT Росія посилює контроль в інтернеті. Ілюстрація
Російський уряд вимагає від міжнародних компаній зберігати дані в РФ, щоб мати можливість на них тиснути.

Уряд Росії поставив сотні і тисячі компаній у стан юридичної невизначеності, запровадивши нові правила приватності, які стануть інструментом шпигунства за росіянами і контролю інтернету.

Законодавчі зміни, які набувають чинності сьогодні, 1 вересня, вимагають, щоб компанії з усього світу, які збирають особисті дані в громадян РФ, зберігали цю інформацію на російській території.

Про це на сторінках Financial Times пишуть Кетрін Хілл і Річард Вотерс. Вони нагадують, що Росія не єдина країна, яка намагається збирати персональні дані людей. Справа Едварда Сноудена показала, що США і ЄС також посилюють правила збору і обробки особистої інформації користувачів.

Але директори і аналітики корпорацій вважають, що ініціатива Москви пов'язана з її бажанням розширити контроль спецслужб над електронними комунікаціями.

"Про захист особистих даних тут не йдеться. Вони хочуть, щоб іноземні компанії розмістили свої сервери в Росії, тому що їм потрібен доступ", - пояснив автор книги про історію контролю над інтернетом в РФ Андрій Солдатов.

Закон щодо збору особистих даних, який набуває чинності сьогодні, дуже розмитий і дозволяє російському уряду блокувати сервіси і штрафувати міжнародні компанії, якщо вони не погодяться на вимоги Кремля.

Минулого тижня заблокували російську версію Wikipedia. Російські і іноземні компанії бояться, що новий закон стане просто інструментом тиску на них.

"Ніхто не знає точно, як закон буде застосовуватися. Можливо його будуть використовувати в політичних цілях, щоб покарати компанії, які відмовляються виконувати ті чи інші вимоги", - припускає голова Комітету інноваційних технологій і комунікацій Європейської асоціації бізнесу в Росії Едгарс Пузо.

"Законодавчі зміни вплинуть на усі компанії, тому що всі обробляють персональні дані незалежно від того, це інформація про працівників, користувачів чи клієнтів", - вважає партнер юридичної фірми Hogan Lovells Наталія Гуляєва.

В цей же час, соціологічні опитування показали, що більше половини росіян підтримали б відключення інтернету в разі масових протестів. Дані опитування показують, що постійними користувачами інтернету є 42% росіян. При цьому 53% відзначають позитивний вплив всесвітньої павутини на життя людини, а третина бачить лише недоліки.

Видання The Washington Post також писало, що росіяни думають, що інтернет використовується Заходом проти Росії. Таке уявлення дійсності не випадково з'явилося у росіян, зазначає оглядач. Протягом деякого часу влада Росії формували два взаємодоповнюючих переконання.

Перше, що зарубіжні країни нібито використовують своє технологічне панування над інтернетом заради переслідування своїх економічних і політичних, військових цілей в Росії.

Друге - вітчизняні онлайн-активісти і "екстремісти" використовують інтернет, щоб дестабілізувати політичну систему Росії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі