Кремль активно займається пошуком "друзів" у Європі - Newsweek

Поділитися
Кремль активно займається пошуком "друзів" у Європі - Newsweek Путін знає, як заводити друзів і впливати на людей
Путін має намір підірвати європейську єдність.

Більшість прихильників Кремля знаходиться по той бік ідеологічного спектру, пише Newsweek.

"Російський президент Володимир Путін знає, як заводити друзів і впливати на людей. Трохи шарму, трохи антиамериканізму, ложка консервативності та ідеології, імідж далекоглядного лідера і, звичайно, гроші. За останні роки Кремль був зайнятий використанням цієї техніки для залучення більшої кількості, а іноді і взяття в оренду союзників у Європі", - пише автор статті.

Тепер, коли Захід об'єднався проти Росії, Кремль наказав цю кампанію розширити.

"У цілому план націлений на підрив єдності Європи, і, в кінцевому рахунку, євроатлантичного єдності", - вважає публіцист Петро Померанцев.

Незважаючи на анексію Криму, криваву війну бойовиків у Східній Україні, Росія все ще може похвалитися деякими потужними європейськими друзями. Так, президент Чехії Мілош Земан засудив санкції ЄС проти Росії і назвав конфлікт в Україні "громадянською війною". Французький екс-президент Ніколя Саркозі, який як і раніше очолює потужну правоцентристську партію, заявив раніше в цьому місяці, що потрібно визнати Крим територією Росії. Націоналіст прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан бачить в Росії ідеальну політичну модель для "неоліберальної держави", яким він захоплюється. Орбан привітав Путіна в Будапешті в цьому місяці, незважаючи на тисячі проєвропейських демонстрантів.

"Мабуть, найбільш несподівано для всіх це - новий уряд Греції під керівництвом радикальної партії СІРІЗА, через економічні проблеми нова влада країни звернулася за допомогою до Росії", - пише автор.

Нові "друзі" Росії мають різні "історії", але мають дві спільні риси: презирство до Європейського Союзу і нелюбов до американської гегемонії. Більшість з них також соціальні консерватори.

"Більшість прихильників Кремля знаходиться по той бік ідеологічного спектру", - йдеться в статті. Автор у якості прикладу наводить Габор Вону з украй правою угорської партії. "Путін придивляється до Вони як до можливого майбутнього партнера, який зміг би привести Угорщину з Євросоюзу", - пише автор.

Вкрай правий "Національний фронт" Франції набагато ближче до влади, його популярність зростає з кожним днем. Він підтримує Путіна, а в минулому році партія отримала від Росії дев'ять млн євро кредитів. Лідер партії Марін Ле Пен назвала позики "абсолютно законними".

Список тих, хто підтримує Росію сторін розширюється. За даними сайту Political Capital, з 24 правих популістських партій, які зайняли приблизно чверть місць у Європарламенті на травневих виборах, 15 "віддані" Росії.

"Але насправді друзі Росії сьогодні знаходяться на задвірках влади, в той час як десять років тому друзі Путіна Герхард Шредер і Сильвіо Берлусконі займали центральне місце в процесі прийняття рішень в Європі", - йдеться в статті.

Як вважає видання, для того, щоб перемогти в цій "холодній війні", Росія повинна бути наддержавою. "Це не так", - вважає автор блогу "Вертикаль влади" на радіо "Вільна Європа" Браян Вітмор. "Москві їй необхідно запропонувати альтернативну модель західному ліберально-демократичного капіталізму. Вона цього не робить ", - додав він.

Тепер Путін явно почне "контратаку", починаючи із візиту в Угорщину. Головною його зброєю переконання є старий російський козир - дешевий газ. Але вплив Росії в сфері енергоресурсів значно зменшилася після відмови від будівництва "Південного потоку".

"У найближчі місяці Путін буде робити все можливе, щоб задобрити всіх західних союзників, яких тільки він зможе, тільки б усі його справи повернулись у звичне русло", - йдеться в статті.

Читайте також: У Путіна є значно більші проблеми, ніж санкції через війну в Україні – The Independent

Видання The Economist писало, що "загравання" між Росією і Угорщиною зайшли занадто далеко. На тлі подій в Україні Орбан коливається між бажанням налагодити більш тісні зв'язки з Росією і його зобов'язаннями як члена ЄС і НАТО. Росія є найбільшим торговим партнером Угорщини поза ЄС, і постачає більшу частину газу. Крім того, угорський прем'єр заявляв про пріоритет зовнішніх відносин країни: Німеччина і Росія є інтересом Угорщини, США - грають другорядну роль.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі