Країни Європи можуть програти Путіну через свою роз'єдну політику безпеки - WSJ

Поділитися
Країни Європи можуть програти Путіну через свою роз'єдну політику безпеки - WSJ Жодна країна не може дозволити собі відійти в сторону в період гібридної війни Росії
США повинні змусити Північні і Балтійські країни відкласти старі забобони і об'єднатися проти російської загрози.

Європейські країни програють Росії війну через їх стратегічну непослідовность, пише оглядач The Wall Street Journal Едвард Лукас.

Росія веде нову холодну війну в Балтійському регіоні, порушуючи міжнародне право і конвенції. Кремль провокує і залякує своїх сусідів за допомогою агресивного шпигунства, корупції політичних еліт, пропаганди, кібератак, економічних санкцій, примусової енергетичної політики, несподіваних військових навчань, і порушення повітряного простору, територіальних вод і навіть національних кордонів. В минулому році російські агенти навіть викрали високопоставленого чиновника безпеки в Естонії.

"Ці епізоди пройшли в значній мірі непоміченими у зовнішньому світі. Скандинавія, зокрема, як і раніше є регіоном з нульовим геополітичним ризиком: втілення хорошого уряду, стабільності і гармонії. Багато в Данії, Фінляндії і Швеції вважають геополітику і питання безпеки анахронізмом", - говорить автор статті.

Насправді ж ці країни знаходяться на передній лінії гібридної війни президента РФ Володимира Путіна, який веде її проти Заходу. "Але повільна перемога Росії приходить до неї не через її власну силу. Порівняйте Росію з дев'ятьма державами в регіоні: північні п'ять - Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція, у Прибалтиці – три: Естонія, Латвія і Литва та Польщі", - акцентує автор. Сукупний ВВП всіх цих країн - $ 2,3 трлн, що приблизно на третину більше, ніж у Росії $ 1,7 трлн. Їхні щорічні витрати на захист - $ 33 млрд, а у Кремля - $ 84,5.

Головна проблема цих країн, на думку автора, стратегічна непослідовність. Усі ці держави поділяються на ті, хто входять до НАТО, і не входять, хто в ЄС та поза ним, великі й малі, багаті і бідні. "Вони не в повній мірі координують і оцінюють загрози, закупівлю зброї, стратегічні плани або військові навчання", - вважає Лукас.

Польща та Естонія (єдині країни, які підняли свої військові витрати до 2 % ВВП - ред.) будуть нести тягар захисту інших. У приватних бесідах польські офіційні особи кажуть, що їх країни, безумовно, найбільш сильні у військовому плані з цих дев'яти, і їм потрібен план дій у надзвичайних ситуаціях для боротьби поодинці, якщо НАТО підведе.

Не входять до цих пір в Північноатлантичний Альянс Швеція і Фінляндія, які досі бояться очолюваного США військового союзу. Балтійські держави не довіряють один одному і турбуються, що інші країни регіону розглядає їх як невеликі і вразливі, що не сприймають їх серйозно. Норвегія, яка має найбільший інтерес в Арктиці, боїться, що інші країни не розуміють загрози, з якою вона стикається.

"Найкращий спосіб уникнути конфлікту у Східно-Західному у Балтійському регіоні - поліпшення співробітництва у сфері безпеки. Жодна країна не може дозволити собі відійти убік, посилаючись на свої історичні, географічні або політичні особливості", - вважає Лукас.

США доведеться взяти на себе ризики і витрати у зв'язку з цим. Заява про розміщення важкого озброєння в Східній Європі на цьому тижні, є гарною новиною. Кожна країна з дев'яти вважає свої двосторонні відносини з США найбільш важливим компонентом їх захисту при прийнятті рішень. Без американського керівництва, безпеки регіону буде під загрозою через суперечки про національні особливості.

Довіра до НАТО, і відповідно до США буде залежати від того, чи зможуть вони гарантувати безпеку європейських країн, і, зокрема, трьох держав, найбільш уразливих перед РФ: Естонії, Латвії та Литви.

"Примирення Америки буде мати величезні і потенційно катастрофічні наслідки в інших країнах, у тому числі в Тихому океані. Союзникам - Японії, Тайвані і Південній Кореї - важко повірити в американські гарантії безпеки. Вони будуть сильно піддаються спокусі створити власні домовленості з владою в Пекіні, або брати участь у дестабілізації перегонів ядерних озброєнь, щоб гарантувати свою безпеку. Як майбутнє цих країн буде залежати від американської влади, так само майбутнє американської влади від них", - резюмує Лукас.

Раніше DT.UA писало, що ключові країни НАТО скорочують військові бюджети, поки Росія воює з Україною. З початком військової агресії Росії проти України на Заході заговорили про відродження ролі НАТО в системі безпеки Європи.У минулому вересні на саміті в Уельсі лідери країн-учасниць Альянсу домовилися збільшити свої витрати на оборону до 2% від ВВП. Але насправді цей план НАТО виконала лише Естонія, якщо не брати до уваги США, на плечі яких і без того падає левова частка фінансування оборонного об'єднання.

18 червня CNN з посиланням на джерела повідомляв, що США приймуть рішення про розміщення зброї в Європі наступного тижня.

15 червня, в Литві підтвердили розміщення важкого озброєння США в країнах Балтії та Східної Європи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі