Країни G20 змогли затвердити заключне комюніке, включно з кліматичним питанням

Поділитися
Країни G20 змогли затвердити заключне комюніке, включно з кліматичним питанням Текст комюніке буде "аналогічним" ухваленому на саміті у Буенос-Айресі © G20 (Самміт Великої двадцятки)
Після переговорів, які тривали впродовж днів і ночі, нам вдалося домовитися про заяву 19+1, повідомила Меркель.

Лідери країн G20 дійшли згоди щодо підписання заключного комюніке включно з пунктом про захист клімату під час саміту в Осаці. Про це повідомила канцлерка Німеччини Анґела Меркель, пише видання Deutsche Welle.

За словами Меркель, текст буде "аналогічним" ухваленому на саміті "Великої двадцятки" у Буенос-Айресі.

"До останньої хвилини ми обговорювали питання про захист клімату, торгівлі та міграції. Після переговорів, які тривали впродовж днів і ночі, нам вдалося домовитися про заяву 19+1. Згідно з нею, 19 членів зобов'язалися виконувати ті ж самі завдання, що і в Буенос-Айресі", - сказала канцлерка.

Єдиними, хто продовжує не підтримувати пункти Паризької кліматичної угоди залишаються Сполучені Штати Америки. На пресконференції президент країни Дональд Трамп заявив про те, що "не хоче нищити роботу американських компаній" та "не хоче жертвувати величезними потужностями, які вибудовували роками".

Меркель також наголосила, що крім теми клімату, є важливою тісна співпраця членів "Великої двадцятки" з ООН та іншими організаціями з питання мігрантів. Учасники G20 зобов'язалися дотримуватися тісної співпраці й у сфері торгівлі. У підсумковому комюніке є, зокрема, наголос на необхідності реформування Світової організації торгівлі.

Дводенний саміт країн G20 почався в Осаці у п'ятницю, 28 червня. Питання щодо захисту клімату виявилося спірним. Після того, як США вийшли з Паризької кліматичної угоди президент країни відмовлявся схвалювати формулювання щодо захисту клімату, у заключних деклараціях фіксувалися наявні розбіжності у поглядах. Цьогоріч позицію США перед самітом підтримали Бразилія та Австралія.

Детальніше про кліматичне питання читайте у матеріалі Ігоря Карпа "Хто керує кліматом?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі