Конгрес США посилює тиск на Обаму, вимагаючи надати Україні летальну зброю – NYT

Поділитися
Конгрес США посилює тиск на Обаму, вимагаючи надати Україні летальну зброю – NYT Законопроект дозволяє поставку зброї, але не може змусити адміністрацію Обаму зробити це
Члени Конгресу прагнуть озброїти Україну, незважаючи на позицію американського президента.

Мирний процес застопорився і спостерігається ескалація ситуації в Східній Україні, тому двопартійна коаліція в Конгресі ігнорує позицію президента США Барака Обаму та європейських союзників, чинячи тиск на адміністрацію з метою надати українцям зброю, пише видання The New York Times.

У Сенаті внесли поправки в оборонний бюджет для військової підтримки України, де йдеться про надання країні мінометів, гранатометів і боєприпасів у боротьбі з проросійськими бойовиками. Запропоновані законодавцями умови також не дозволять адміністрації витратити більше половини 300 мільйонів доларів, виділених на допомогу Україні, якщо 20% цієї допомоги не буде зарезервовано під наступальна зброя.

Адміністрація Обами відмовляється надати смертельну зброю Україні, побоюючись, що це буде тільки помножить кровопролиття, і дасть президенту Росії Володимиру Путіну привід для подальших вторгнень.

Озброєння України на законодавчому рівні загрожує стати яблуком розбрату між Сполученими Штатами і ключовими союзниками, особливо Німеччиною і Францією. Адміністрація Обами зараз, навпаки, працює над тим, щоб продемонструвати єдину підтримку в питанні розширення європейських економічних санкцій проти Росії.

Видання підкреслює, що законопроект дозволяє поставку зброї, але не може змусити адміністрацію зробити це. Ця правова міра значною мірою означала відновлення тиску на Білий дім.

Сенатор Джон Маккейн, республіканець від штату Арізона і голова комітету Сенату з питань збройних сил, ще рік тому відкидав побоювання на той рахунок, що поставка зброї загострить конфлікт і розладнає міжнародну коаліцію.

Він назвав російське вторгнення в Україну "одним з найганебніших і непорядних дій, які бачив у моєму житті". "Я трохи спантеличений многоголосостью опозиції щодо допомоги зброєю", - сказав він у четвер,11 червня, в Сенаті.

Раніше цього тижня український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зустрівся з законодавцями у Вашингтоні і говорив про військову та фінансову допомоги, що віталося. Але останнім знаком "небажання" відправляти зброї був виступ у Києві постійного представника США в Організації Об'єднаних Націй Саманти Пауєр. Вона піддала різкій критиці Росію, але не згадала про озброєння України.

У той час, коли Сполучені Штати надають Україні несмертельну зброю, а американські військові інструктори навчають українських військовослужбовців в Західній Україні, президент Петро Порошенко у своїй заяві дав зрозуміти, що буде вітати додаткову допомогу у вигляді зброї, так як він прагне придушити загрозу з боку Росії.

"Двопартійне тиск посилюється на Капітолійському пагорбі, однак, відбувається не в найкращий час. Путін в останні дні неодноразово звинувачував українську владу в тривалому порушенні режиму припинення вогню", - зазначає автор.

На думку видання, це була підготовка грунту для дебатів між законодавцями і Білим домом, що цілком може "підірвати" твердження Обами, що Сполучені Штати не бачать військового вирішення конфлікту в Україні.

"Я ніколи не бачив більш агресивную і емоційну дискусію, ніж щодо цього питання", - каже на це питання", - сказав директор Інституту Кеннана у Вашингтоні і експерт по Росії і Україні Метью Рожанські. Він додав, що дискусія нагадує ті часи, коли Радянський Союз вторгся в Афганістан.

"Якщо ви граєте в шахи з Росією, треба думати на два ходи вперед", - сказав сенатор Ангус Кінг від штату Мен, який є одним з тих законодавців, які скептично ставляться до надання зброї. "Я боюся, що це може спровокувати велике протистояння Заходу і Сходу", - додав він.

Керуючий партнер Інституту навичок ведення переговорів у Києві Юлія Осмоловська, каже, що українці по-різному оцінюють потенційні вигоди від отримання зброї зі Сполучених Штатів. Вона підкреслила, що зараз українці спантеличені абсолютно різними повідомленнями з Вашингтона про надання Україні смертельної зброї.

Так, у п'ятницю, 12 червня, на сайті конгресмена-демократа Джона Коньерса з'явилася інформація про те, що і конгресмена-республіканця Теда Єго ініціативи нібито прийняті поправки до законопроекту HR 2685 "Про витрати на оборону до 2015 року". Зокрема, в документі йдеться про відмову Конгресу США надавати Україні ПЗРК і тренувати полк "Азов", який конгресмен називає "неонацистським".

Разом із тим, на сайті Конгресу США до даного моменту відсутня інформація про прийняття таких поправок. Документ HR 2685, в якому йдеться про допомогу Україні і немає згадок про "Азов", значиться на сайті американського Конгресу як такий, який ще не прийнято ("unfinished business" – ред.).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі