Конфлікт в Україні погіршив ситуацію з правами людини в Росії - звіт ЄС

Поділитися
Конфлікт в Україні погіршив ситуацію з правами людини в Росії - звіт ЄС Контрольовані державою ЗМІ цькують тих, хто не згоден з політикою влади © psyfactor.org
Кремль все жорсткіше переслідує інакодумців.

У 2014-му ситуація з дотриманням прав людини в Росії погіршилася, йдеться в щорічній доповіді ЄС про права людини та демократію у світі в 2014 році.

"Конфлікт в Україні загострила внутрішні проблеми Росії з дотриманням прав людини, особливо через введення нових обмежень свободи слова, включаючи свободу медіа і інтернету", - йдеться в тексті документа, опублікованого 22 червня.

У ЄС відзначають розмах державної пропаганди в Росії, через яку голоси інакомислячих маргіналізуются, а на незгодних з політикою Кремля навішують ярлик "п'ятої колони".

"Це спровокувало як зростання їх переслідування владою, так і прояви насильства проти незалежних журналістів і працівників ЗМІ, які не завжди задовільно розслідувалися. Прикладом такого тиску є обмеження діяльності іноземних медіа в Росії через обмеження володіння ними іноземних компаній", - нагадують автори звіту.

Також у документі згадує згубний вплив на діяльність неурядових організацій закону про "іноземних агентів", який фактично загрожує існуванню багатьох з них.

Серед гучних справ відносно окремих осіб, яких у ЄС побачили порушення прав людини, у звіті згадується судовий розгляд стосовно українки Надії Савченко. На думку авторів, її випадок яскраво ілюструє використання владою РФ психіатричного інтернування. Також згадується викрадення окупаційними властями Криму українського режисера Олега Сенцова.

Описуючи ситуацію на анексованому півострові, в ЄС звернули увагу на порушення прав етнічних меншин.

"Викрадення і переслідування кількох активістів - кримських татар ілюструє погіршення ситуації з правами людини в Криму", - йдеться у звіті.

Експерти не обійшли увагою і ситуацію з правами людини в Україні в цілому. За їх словами, у фокусі уваги ЄС в 2014-му перебували злочини проти учасників Евромайдану, які вимагають ефективного розслідування, і численні порушення прав мешканців охопленого військовим конфліктом Донбасу.

Міжнародні правозахисники вже неодноразово звертали увагу на недотримання прав людини в Росії. Експерти Freedom House нещодавно заявили, що впродовж 10 років не фіксували таких порушень, як минулого року, протягом якого російська армія вторглася в Україну. За шкалою від 1 до 7, в якій більш високий показник означає більш серйозні проблеми, Росія отримала 6,46 балів. Таким чином, вона стала в один ряд з "консолідованими диктатурами", які утримують владу в своїх руках в Азербайджані (6,75 балів), Таджикистані (6,39 балів), Узбекистані і Туркменістані (6,93 балів) і Білорусі (6,71 балів).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі