Китайські ЗМІ стурбовані зникненням одного з найбагатших людей країни

Поділитися
Китайські ЗМІ стурбовані зникненням одного з найбагатших людей країни Го Гуанчан володіє майже 8-мільярдним статком
Зникнення сталося на тлі посилення антикорупційної кампанії влади.

Провідні китайські і зарубіжні видання стурбовані зникненням 48-річного власника майже 8-мільярдного статку. Подія сталася на тлі посилення боротьби з корупцією, яку проводить керівництво на чолі з Сі Цзіньпіном, яке прийшло до влади в 2012 році. Один з найбагатших людей країни, Го Гуанчан - засновник найбільшого приватного фінансового конгломерату Fosun Group - не виходить на зв'язок з четверга, 10 грудня. Компанія Гуанчана призупинила продаж акцій через зникнення власника.

Про те, що бізнесмен зник, повідомив китайський діловий журнал Caixin з посиланням на джерела. За даними видання, мільярдер, відомий як "китайський Уоррен Баффет", перестав виходити на зв'язок у четвер, 10 грудня, у другій половині дня. У Fosun Group виданню повідомили, що ще опівдні четверга 48-річний Го Гуанчан був у Шанхаї.

У соцмережах поширилася інформація про те, що правоохоронці нібито затримали Гуанчана в шанхайському аеропорту і відвезли звідти закутим у кайдани, пише The South China Morning Post. У той же час одне з джерел SCMP назвав це чутками.

Після зникнення бізнесмена Fosun Group оголосила про тимчасове призупинення торгів акціями "до публікації важливої внутрішньої інформації компанії", відзначає Bloomberg.

За даними видання, Гуанчан зник на тлі поширення інформації про його перебування під слідством у справі про хабарництво. Знайомий з ситуацією бізнесмен розповів The South China Morning Post, що власник Fosun Group може бути допитаний по справі колишнього віце-мера Shanghai А Баоцзюня і віце-президента комісії з регулювання ринку цінних паперів Китаю Яо Гана.

Го Гуанчан - один з найвідоміших китайських підприємців, чий особистий статок становить 7,8 млрд доларів. Бізнесмен тісно пов'язаний з китайською владою: він обіймав державні посади, був, зокрема, депутатом, представляв Шанхай у Народній політичний консультативній раді Китаю і не раз брав участь у державних заходах як представник і особа китайського бізнесу, відзначає "Коммерсант".

Fosun Group - одна з найбільших диверсифікованих корпорацій Китаю, має інтереси, зокрема, у фармацевтичній промисловісті і електронній комерції. Крім того, протягом багатьох років компанія займалася придбанням великих активів за кордоном. Серед них за останні роки - французька туристична компанія Club Mediteranee SA, канадський Cirque du Soleil Inc, нерухомість по всьому світу, включаючи 28 Liberty, раніше відома як One Chase Manhattan Plaza. У цілому за останні кілька років компанія витратила на придбання за кордоном 5,7 млрд доларів.

Конкуренція всередині Китаю

Внутрішньополітична обстановка у Китаї з 1980-тих визначалася тріадою сил: умовних лібералів, комуністів і націоналістів. Перед 18-м Всекитайськими з'їздом Комуністичної партії, який відбувся 8 листопада 2012 року, конкуренція між елітами загострилася.

Умовні "націоналісти" - це так званий "шанхайський" клан вихідців з міськкому партії Шанхаю, яким керував в середині 80-х Цзян Цземінь (президент КНР з 1993 по 2003 рік - ред.). В альянсі з шанхайськими виступають "принци" - нащадки керівників Китаю попередніх років, у яких були зосереджені важелі впливу на місцях.

Умовні "комуністи" - це вихідці з китайського комсомолу, яким на початку 80-х керував Ху Цзіньтао (президент КНР з 2003 по 2013 рік - ред.).

Війна кланів особливо посилилася після засудження за звинуваченням у корупції до довічного ув'язнення впливового і популярного політика Бо Сілая, яке відбулося 21 вересня 2013 року. Опальний політик, що належав до ліберального крила, очолював міськком найбільшого в Китаї мегаполісу Чунцин. Бо Сілай був одним з "принців" і відкрито ворогував з людьми в оточенні Ху Цзіньтао, а скандали навколо його постаті помітно загострили суперечності всередині китайської еліти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі