Китай запропонував країнам АСЕАН провести спільні навчання у спірному Південно-Китайському морі

Поділитися
Китай запропонував країнам АСЕАН провести спільні навчання у спірному Південно-Китайському морі Китай запропонував країнам АСЕАН спільні навчання
Піднебесна хоче краще контролювати "ризики".

У міністерстві оборони Китаю запропонували всім учасникам організації "Асоціація Південно-Східних держав Азії" (АСЕАН) провести спільні навчання у Південно-Китайському морі, водні та острівні межі якого оскаржуються відразу декількома країнами.

Така пропозиція прозвучила від міністра оборони Китаю Чана Ваньцюаня на неформальній зустрічі міністрів оборони країн АСЕАН, повідомляє BBC.

Як зазначає видання, пропозиція Китаю послідувала через тиждень після того, як США заявили про можливу відправку військових кораблів в Південно-Китайське море, де Китай уже насипав штучні острови на спірній території, яку Китай вважає своєю.

Згідно з китайською пропозицією, вчення країн АСЕАН допоможуть "спільно вирішити територіальну суперечку і контролювати ризики".

За словами міністра оборони, країни АСЕАН "позитивно відгукнулись" на пропозицію Китаю.

Напередодні В'єтнам звинуватив Китай у тому, що на спірних островах Спратлі Китай вже майже побудував два маяка, у зв'язку з чим висловив Пекіну "категоричний протест".

Читайте також: США готові силою примусити дотримуватися норм права учасників суперечки в Південно-Китайському морі

Філіппіни, в свою чергу, вимагають судити Китай в трибуналі ООН за територіальний претензії і односторонні дії на спірних територіях.

Також Китай видав уже вісім попереджень військовим літакам США, які здійснюють спостережні польоти над Південно-Китайським морем.

Напередодні МЗС Китаю заявив, що вже призупинені будівельні роботи в Південно-Китайському морі.

Як повідомляє агентство, дипломати Китаю просили не піднімати питання про суперечки в Південно-Китайському морі на нинішньому засіданні, однак більшість країн активно обговорюють це питання, і вже виступили зі спільною заявою проти мілітаризації Китаю в морі.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США.

США формально виражає нейтралітет щодо спортных територій в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

На архіпелаг Спратлі (кит. Наньша - ред.), крім Китаю, претендують Бруней, В'єтнам, Малайзія, Тайвань і Філіппіни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі