Китай відреагує на ядерну загрозу з боку КНДР - The Diplomat

Поділитися
Китай відреагує на ядерну загрозу з боку КНДР - The Diplomat Китай не задоволений заявами про ядерні випробування КНДР
Китай готовий підтримати КНДР, яка опирається дослідженням ООН в області прав людини, але не буде підтримувати нові ядерні випробування в цій країні.

Після публікації резолюції ООН про порушення в Північній Кореї прав людини, КНДР пригрозила ООН відповісти на резолюцію ядерними випробуваннями. Але Міністерство закордонних справ Китаю не було досить такою заявою. Про це пише видання The Diplomat.

Прес-секретар міністерства закордонних справ Китаю Хун Лей заявив, що у Китаю "чітка і тверда позиція щодо ядерної проблеми Корейського півострова, тобто, ми повинні зберігати прихильність реалізації денуклеаризації Корейського півострова". Також Китай заявив про можливість повернення до шестисторонніх переговорів для рішенням північнокорейської ядерної проблеми.

Пекін суворо відреагував на останнє ядерне випробування Пхеньяна в 2013 році і аналітики вважають, що з тих пір режим Кім втратив деяку підтримку з боку Китаю. Адміністрація Обами також зазначила, що з'явився новий підхід Китаю до свого сусіда. Держсекретар США Джон Керрі нещодавно висловив вдячність за зусилля Китаю в тому, що "він дає дуже чіткий сигнал північнокорейцям, що подальший розвиток ядерної програми є неприйнятним для китайців".

Звичайно, Пекін розуміє гнівну реакцію Пхеньяну на резолюцію ООН. Китай сам часто скаржиться на те, що несправедливо стає мішенню для критики в галузі прав людини. У цьому сенсі Північна Корея і Китай знаходяться на одному рівні.

Тим не менш, Китай не хоче бачити ще одне ядерне випробування в Пхеньяні, і швидко реагує, щоб нагадати світові, що він прихильник денуклеаризації. Особливо враховуючи той факт, що резолюція ООН не так страшна, і Китай, і Росія буде перешкоджати Раді Безпеки діяти з цього питання. Тому немає ніяких причин для того, щоб Північна Корея відповідала на цю резолюцію ядерним випробуванням.

Як ми бачили в 2013 році, китайський тиск не може запобігти рішучісті північнокорейського уряду в проведенні ядерного випробування. "Але Пекін, звичайно, зробить все можливе, щоб не допустити розростання північнокорейського кризи, який може перекреслити прогрес Китаю регіональної дипломатії протягом останніх двох тижнів", - резюмує автор статті.

Як писало видання International Business Times, Північна Корея приступила до експлуатації нового ядерного заводу, який може підвищити видобуток збагаченого урану, що вдвічі підвищує можливості країни по виготовленню ядерних боєприпасів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі