Китай маніпулює темою минулого заради виправдання своїх нинішніх амбіцій - Economist

Поділитися
Китай маніпулює темою минулого заради виправдання своїх нинішніх амбіцій - Economist Китай намагається оправдыть свої амбіції: він хоче отримати визнання за заслуги в минулому
Азіати налякані тим, що керований однією партією регіональний гігант грає на темі жертви історії.

На початку вересня лідер Китаю Сі Цзіньпін проведе в Пекіні величезний військовий парад, захід завершиться святковим салютом. Це буде його найзначнішим заходом за весьчас його перебування при владі з 2012 року: перший публічний виступ на тлі ракет, танків і стройового кроку військ, пише видання The Economist.

У статті "Уроки історії від Сі" говориться, що захід приурочено до дати закінчення Другої світової війни 1945 року. Це "кривава" глава історії, тоді в часи японського вторгнення загинули мільйони китайців.

Як вважає видання, Китай не збирається вторгатися в сусідні країни. Але є причини для занепокоєння через те, що Комуністична партія КНР хоче з допомогою нагадування про історію виправдати свої амбіції.

Слідуючи логіці Сі Цзіньпіна, Китай не тільки відіграє важливу роль у перемозі над японським імперіалізмом, але і заслуговує запізнілого визнання його заслуг, але і є найважливішим гравцем в Азії. Крім того (слідуючи цій логіці) Японія як і раніше небезпечна. Китайські школи, музеї і телевізійні програми постійно попереджають, що дух агресії ще є, його приховують.

Демонізація Японії Китаєм не тільки несправедлива, але й ризикована. Влади, які спеціально підживляють націоналістичну ворожість, не завжди можуть потім контролювати цей процес. І завжди є небезпека, що прорахунок в цьому може призвести до гірших наслідків, вважає видання.

Старі "військові рани" Східної Азії ще не зажили. Корейський півострів залишається розколотим, Китай і Тайвань розділені, і навіть про Японію можна говорити, що вона була розділена з 1945, коли Америка почала використовувати південний острів Окінава як головний свій військовий оплот в західній частині Тихого океану. Тайваньська протока і кордон між Північною і Південною Кореєю як і раніше є потенційними осередками, багато чого тут буде залежати від поведінки Китаю. Також наївно припускати, що Америка завжди буде в змозі утримати ситуацію під контролем.

Багато азіатів стурбовані амбіціями Китаю як наддержави. Коли КНР починає суперечки з Японією в Східно-Китайському морі, або будує злітно-посадочні смуги на історично спірних островах в Південно-Китайському морі, це тільки зміцнює їх страхи. Китай також ризикує втягнути Америку в її територіальні суперечки, і підвищує шанси виникнення конфлікту.

Післявоєнна Східна Азія не схожа на Західну Європу. У неї немає НАТО або союзу як ЄС, який би зв'язав колишніх ворогів разом. А значить, Східна Азія - менш стабільна, ніж Західна Європа. Тому не дивно, що азіати налякані, коли регіональний гігант, керований однією партією, грає на теми жертви історії та необхідністю виправити це.

"Набагато краще було б, аби Китай прагнув до регіонального лідерства не на основі минулого, а на конструктивній поведінці сьогодні. Якби Сі Цзіньпін доклав зусиль щодо сприяння регіональної стабільності, він показав би, що Китай дійсно засвоїв уроки історії. Це було б набагато краще, ніж знову їх повторювати", - резюмує видання.

Схожий спосіб маніпулювання історією використовує президент РФ Володимир Путін. Так, наприклад, видання New York Times писало, що російський президент зміцнив свою популярність, змусивши історію працювати на його політичні інтереси. "Путін зміцнив свою популярність в країні, змусивши історію служити виправданням для його самопроголошеної місії по відродженню колишньої слави Росії", - йдеться в статті.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США.

США формально виражає нейтралітет щодо спортных територій в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

На архіпелаг Спратлі (кит. Наньша - ред.), крім Китаю, претендують Бруней, В'єтнам, Малайзія, Тайвань і Філіппіни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі