Кількість дипломатів у посольстві РФ в Лондоні вперше збільшилася після отруєння Скрипаля — The Times

Поділитися
Кількість дипломатів у посольстві РФ в Лондоні вперше збільшилася після отруєння Скрипаля — The Times За даними видання, якщо в січні в посольстві Росії в Лондоні працювали 40 дипломатів, то тепер — 44 © kazanreporter.ru
Працівників менше, ніж до отруєння Скрипаля і його дочки, проте мова все одно йде про крок назустріч Росії.

Кількість російських дипломатів у Лондоні збільшилася вперше після отруєння в Солсбері Сергія Скрипаля і висилки співробітників посольства, яка послідувала за цим. Про це повідомляє британська газета The Times з посиланням на джерела.

За даними видання, якщо в січні в посольстві Росії в Лондоні працювали 40 дипломатів, то тепер - 44. Це менше, ніж до отруєння Скрипаля і його дочки (тоді в посольстві працювали 58 осіб), проте мова все одно йде про крок назустріч Росії, зазначає видання.

Повідомляється, що в цьому місяці до Москви їздив заступник радника з національної безпеки Крістіан Тернер. Там він зустрічався з міністрами та офіційними особами, імена яких не називаються, з метою налагодження відносин.

Офіційно в британському уряді заявляють, що як і раніше хочуть притягнути Москву до відповідальності за те, що трапилося в Солсбері. Однак неофіційно джерела британської газети кажуть, що кілька каналів взаємодії, перекритих після отруєння Скрипалів, знову запрацювали. Це було зроблено в тому числі для того, щоб пояснити, що посилення британської військової присутності в Балтії не є підготовкою до війни проти Росії.

"В Кремлі їх інтерпретують як нашу слабкість. Вони вважатимуть, що вся критика Заходу тимчасова", - сказав Ендрю Фоксалл, керівник досліджень The Henry Jackson Society.

Нагадаємо, 4 березня 2018 року Скрипаля і його дочку Юлію шпиталізували у британському Солсбері із сильним отруєнням. За даними слідства, Скрипалів отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новічок" російського виробництва.

У вересні 2018 року британські правоохоронці оприлюднили дані щодо двох підозрюваних в отруєнні – Руслана Боширова й Олександра Петрова. Незабаром група Bellingcat встановила реальні особи отруйників: полковника ГРУ Генерального штабу ЗС РФ Анатолія Чепіги ("Боширов") і військового медика ГРУ Олександра Мішкіна ("Петров"). Майже через рік після отруєння Bellingcat повідомила справжнє ім'я і походження співробітника ГРУ, який працював на міжнародному рівні під прикриттям під псевдонімом "Федотова Сергія В'ячеславовича". Справжнє ім'я "Федотова" - Денис Сергєєв. Він є високопоставленим офіцером ГРУ і випускником Військово-дипломатичної академії Росії.

Отруєння Скрипалів стало причиною дипломатичного скандалу із висилкою з багатьох країн світу російських шпигунів під дипприкриттям. Докладніше читайте у матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі