Італія виступає проти військової інтервенції до Лівії

Поділитися
Італія виступає проти військової інтервенції до Лівії Конте виступає за мирне вирішення лівійської кризи © Wikimedia commons
Військове втручання не вирішить проблему, а лише спровокує нову хвилю мігрантів, упевнений прем'єр Італії.

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте застерігає зацікавлені країни від військової інтервенції до Лівії; політик заявив, що це не допоможе вирішити тривалу кризу в країні, а скоріше, навпаки, повідомляє Politico.

"Військове втручання не зможе вирішити проблему", – заявив Конте місцевим ЗМІ. Прем'єр додав, що військове вторгнення іноземних військ до Лівії може викликати потужну хвилю міграції лівійців у Південну Європу.

Конте, який раніше мав розмову по телефону з главою підтримуваного ООН уряду в Тріполі Фаїзом аль-Сараджем, виступає за переговори, у яких візьмуть участь всі сторони, щоб припинити конфлікт.

"Необхідно працювати у напрямку припинення вогню і негайної зупинки спіралі військового протистояння", – заявив глава італійського уряду.

З 5 квітня у районі столиці Лівії тривають бої між військами міжнародно визнаного уряду та Лівійської національної армії маршала Халіфи Хафтара. У боях загинула щонайменше 121 людина, ще 561 - отримала поранення. Серед загиблих – цивільні та лікарі Всесвітньої організації охорони здоров'я.

5 квітня сили "Лівійської національної армії" (LNA) самопроголошеного лівійського маршала Халіфи Хафтара взяли під свій контроль колишній міжнародний аеропорт Тріполі на півдні від столиці країни. Проте пізніше урядові війська заявили, що відбили аеропорт назад.

Маршал Халіфа Хафтар підтримує так званий "уряд в Тобруці", сформований у 2014 році; під його контролем - схід і частина півдня Лівії. Визнаний легітимним Уряд національної єдності (УНЄ), створений за підтримки Ради безпеки ООН, насилу контролює лише захід країни. На відміну від УНЄ, який спирається на США та Захід, Хафтар користується підтримкою Росії, Ірану та Сирії.

У жовтні 2018 року британські ЗМІ писали, що Росія планує взяти під свій контроль розорену громадянською війною та безвладдям Лівію, перетворивши її на "нову Сирію" - свій оплот на півночі Африки. Зокрема, Москва відправила в Лівію співробітників спепризначення та військової розвідки, які готують кадри для армії маршала Хафтара, і постачає йому важке озброєння. А в Тобруці та Бенгазі розташовані бази бойовиків ПВК "Вагнер".

Докладніше про роль Росії у Лівії читайте у статті Василя Короткого "Лівійська вибухонебезпечна суміш. Російський каталізатор" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі