Іран готується до энергоконтрактів із західними компаніями - FT

Поділитися
Іран готується до энергоконтрактів із західними компаніями - FT Обсяги експорту Тегерана неможливо буде відновити протягом декількох місяців
Бажання Тегерана відновити колишній рівень виробництва нафти можливо здійснити не раніше 2016 року.

Ядерна угода між Іраном і світовими державами може призвести до сплеску на ринку нафти країни, відкривши шлях для міжнародних енергетичних груп, надавши їм можливість повернутися в Тегеран після п'ятирічної відсутності, пише видання The Financial Times.

Тегеран відчайдушно намагається відродити свою нафтову і газову промисловість і залучити іноземні інвестиції.

"Іран, як очікується, найближчим часом почне готувати грунт для нових контрактів із західними компаніями. У числі перших, як прогнозується стане італійська Eni", - йдеться в статті.

Переговори в Лозанні минулого тижня дають проблиск надії на укладення підсумкового договору з Тегераном у червні поточного року. Іран стає на крок ближче до своєї мети - відновлення видобутку і експорту нафти.

Санкції, спрямовані на приборкання ядерної діяльності Ірану, скоротили видобуток "чорного золота" країною до 2,8 млн барелів на добу. Зараз близько 30 млн барелів сирої нафти зберігається на суші і в танкерах, чекаючи свій вихід на ринок.

Деякі спостерігачі кажуть, що обсяги експорту Тегерана неможливо буде відновити протягом декількох місяців. Експерти кажуть, що будь-яка відміна санкцій дасть можливість збільшити виробництво іранської нафти на 500 тисяч барелів на день протягом 3-6 місяців.

Але керівник відділу досліджень товарів в Citigroup Ед Морс підкреслює, що навряд чи Ірану вдасться реалізувати це до 2016 року, тобто до повного впровадження умов угоди.

Юрист (сфери нафти і газу) компанії Pinsent Masons Джордж Бут вважає, що це тільки початок процесу. "Це займе час, щоб розгадати складну павутину обмежень на торгівлю, які діяли протягом останніх років".

Навіть якщо Іран дійсно підніме виробництво та експорту, зберегти високий рівень виробництва і продажів буде серйозною проблемою, зазначає видання. Для реалізації своїх амбіцій Тегерану знадобляться західні технології та досвід.

Ірану така перспектива не приваблює. У нього четвертий за величиною в світі запас нафти і газових родовищ.

Як зазначає видання, іноземні інвестори захочуть отримати більш чітке уявлення про стан родовищ Ірану та їх реабілітації, що необхідні до прийняття рішення про будь-які інвестиції. Крім того, всі чекають, як поведе себе Іран після укладення угоди. Всі ці процеси потребують часу.

Читайте також: Могеріні обговорила з Пан Гі Муном перспективи відправки миротворців ООН в Україну

Видання The Sunday Times писало, що укладення угоди між Америкою і Іраном може завдати нового удару по цінах на нафту. Угода із Заходом може дати можливість Ірану вивільнить на ринок до 500 тисяч барелів, говорять трейдери. Мова йде про видобуток нафти на Північному морі.

ЄС за підсумками переговорів у Лозанні вирішив скасувати санкції проти Ірану, заявила 2 квітня глава дипломатичної служби ЄС Федеріка Могеріні.

Адміністрація президента США Барака Обами згодна на скасування частини своїх санкцій проти Ірану в рамках угод по обмеженню його ядерної програми, проте в разі потреби знову може ввести їх, заявив 2 квітня Барак Обама.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі