Іракці не вірять у справжність намірів США перемогти "Ісламську державу" - WSJ

Поділитися
Іракці не вірять у справжність намірів США перемогти "Ісламську державу" - WSJ В Іраку думають, що США допомагає ISIS © Reuters
У регіоні поширене думка, що США використовують ISIS як інструмент для поділу і ослаблення Іраку.

В Іраку вважають занадто незначним військовий відповідь США "Ісламській державі", пише видання The Wall Street Journal.

У наметовому містечку біля шляхопроводу в Багдаді біженці зі сунітської провінції Іраку Анбар були одностайні в тому, хто винен у їхніх стражданнях.

"Я вважаю американців відповідальними за знищення Анбара", - сказав колишній поліцейський Вассем Халед, чий будинок був захоплений представниками "Ісламської держави" або ISIS після того, як іракська армія бігла з провінції Анбар в Рамаді в минулому місяці.

"Ми всі знаємо, що Америка надає ISIS підтримку - зброю і їжу, і що це за підтримки вони стали настільки сильні", - додав Аббас Хашем, 50-річний біженець з Рамаді.

Такі теорії змови про підтримку Америкою ІС є неймовірними, сумнівів немає. Але такі чутки настільки широко поширені, що тепер несуть в собі політичну реальність з реальними наслідками, що ускладнює роботу США і їх союзників в підтримці іракських сил.

Насамперед, ці чутки поширюються через нездатніть коаліції на чолі з США впорається з ISIS, незважаючи на бомбардування, що триває вже майже 10 місяців.

Райан Крокер, який був американським послом у Багдаді в 2007-2009 роках, коли США боролися в провінції Анбар, каже, що не здивований зростаючим розчаруванням іракців.

"Це поширені погляди на всій території Іраку і по всьому регіону, що ми (США – ред.) просто не готові здійснювати необхідний тиск", - каже Крокер.

"І у випадку з Іраком і Анбаром ми маємо справу з окремими особами, групами і племенами, які пам'ятають дуже різні участі США в конфлікті. Вони це знають, вони це пережили, і тепер рівень гіркоти і недовіри є глибоким", - підкреслив він.

Це популярна думка, що США не зацікавлені в розгромі "Ісламської держави", і воно підриває місцеву стійкість до войовничої групи в провінції Анбар в останні місяці. Це являє собою серйозну перешкоду для залучення місцевих сунітських племен, що є однією з стратегій США.

"Якщо ви хочете допомогти комусь, зробіть це з силою, щоб досягти результатів, а не по краплині, очікуючи, що вони помруть в будь-якому випадку", - сказав голова ради Анбара Сабах Кархот. "Американці грають дуже "сором'язливу" роль, і якщо ця американська підтримка не була настільки соромливою, сунітські племена не перейшли б на бік ISIS", - вважає Кархот.

Американські офіційні особи заперечують, що Вашингтону не вистачає впевненності в придушенні ІС. Вони кажуть, що бомбардування США були нищівними в Даєш (Daesh – арабська абревіатура ІДІЛ), що багато живої сили противника було знищено. Але такі заяви не чують в Іраку.

"Ми не маємо ніякої довіри до американцям більше", - сказала шиїтський депутат Багдада Алія Нузейф. "Ми тепер вважаємо, що ISIS використовується як інструмент Америки розділити і послабити Ірак", - додала вона.

У той же час можна відзначити, що після падіння Рамаді президент США Барак Обама направив понад 450 американських радників в Ірак, в основному для навчання сунітських бійців на базі в провінції Анбар.

У свою чергу в травні Пентагон звинуватив армію Іраку в небажанні воювати проти ІДІЛ. Глава Пентагону Ештон Картер заявив , що США можуть допомогти багатьом армії Іраку, але нездатні наділити їх бажанням воювати.

Раніше в Пентагоні заявили, що на розгром терористичної угруповання ІДІЛ піде до 10 років. Також у Пентагоні зазначили, що ісламісти змінили свою тактику з метою скоротити втрати від авіаударів коаліції. Американський президент Барак Обама заявляв, що Вашингтон не має закінченої стратегії зі звільнення Іраку від терористичного угруповання ІДІЛ.

У травні, після втрати контролю над містом Рамаді, уряд Іраку розробив і затвердив план спецоперації. У боротьбі з ісламістами влада Іраку планує мобілізувати представників місцевих сунітських племен в провінції Анбар, а також шиїтських бійців.

ІД вважається найвпливовішою терористичною групою.Спочатку вона називалася "Ісламська держава Іраку і Леванту", потім назва скоротилася до "ІД". Ісламісти почали домагатися вражаючих успіхів в Іраку, а потім і в Сирії, взявши під свій контроль значні території цих країн

Зараз "Ісламська держава" контролює близько половини території Сирії. Приблизно п'яту частину займають сили помірної опозиції, решта території знаходиться під умовним контролем урядових військ, які регулярно піддаються нападу з боку обох таборів.

Останній місяць увага всього світу прикута до міста Пальміра, який був захоплений терористами 20 травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі