Іммігрантам з Росії доводиться виправдовуватися за вчинки Путіна – FT

Поділитися
Іммігрантам з Росії доводиться виправдовуватися за вчинки Путіна – FT За кордоном росіян питають, чому вони дозволили Путіну окупувати Крим. Ілюстрація
Російський середній клас розділився на прихильників і противників Путіна.

Через вторгнення армії Росії в Україну, росіянка Ольга Талалай скористалася моментом і втекла від політиків у Москві, переїхавши в Стокгольм, де знайшла роботу.

"Майже ніхто в Росії не протестує, і не важливо, як далеко зайшов президент. Не думаю, що є хоч якийсь шанс на зміни в найближчому майбутньому", - пояснила вона свою еміграцію журналістам Financial Times.

Але є і протилежна точка зору. Ірина Фоміна з Москви, яка провела своє дитинство у Гонконзі, в минулому році відмовилася від переїзду в Австралію через війну в Україні. Вона пояснює, що ставлення до росіян за кордоном змінилося.

"Я довіряю Путіну і вірю, що в нього є особливе бачення майбутнього країни. Я не хочу їхати за кордон і постійно там захищати свої погляди", - пояснила вона.

Видання пише, що освічений і добре забезпечений середній клас Росії розділився у поглядах з того часу, як Росія ввела армію в Крим і окупувала український півострів. Статистичні дані вказують на те, що емігрувати з Росії бажають все більше її громадян. Але на хвилі патріотизму багато хто вирішує і пережити кризу вдома.

"Середній клас розділився через пропаганду, антиукраїнську риторику і анексію Криму. Відсоток людей, які виправдовують дії Путіна зріс, а тих, кому він не подобається стало менше", - сказав голова "Левада-Центру" Лев Гудков.

Він зауважує, що станом на березень 12% росіян хотіли залишити країну. І це значно менше, ніж у березні 2013 року, коли емігрувати хотіли 22%. Однак він підкреслює, що потенційними емігрантами залишаються найбільш освічені і фінансово забезпечені люди.

В Державній служби статистики РФ також повідомляють, що лише за перші 8 місяців 2014 року з країни виїхали 203,6 тисяч людей. Це на 70% більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Експерт з питань демографії у московській Вищій школі економіки каже, що в минулому році в Ізраїль емігрували на тисячу людей більше, ніж роком раніше. А власник нью-йоркської компанії, яка допомагає росіянам переїхати в США, каже, що з початку війни в Україні у нього втричі побільшало клієнтів.

"Для творчого середнього класу, який брав участь у протестах у 2011-2012 році на Болотній площі, який протестував проти війни в Україні, чітко вимальовується відсутність будь-якої надії і перспективи в Росії", - пояснив голова російських досліджень в Американському інституті підприємництва Леон Арон, батьки якого теж вихідці з Росії.

В цей же час, Фоміна вважає, що для росіян зараз не найкращий час для пошуків кращого життя закордоном. Вона додає, що вірить Путіну, але через це постійно свариться з братом, який мешкає в Лондоні.

Талалай каже, що розуміє тих росіян, які відмовляються від переїзду в інші країни через осуд за дії Путіна.

"Люди питають: чому ви дозволили окупувати Крим? А я кажуть, що не могла нічого вдіяти", - каже росіянка.

В цей же час, видання The Guardian писало, що культ Путіна досяг нового рівня. Російський президент продовжує вдавати мачо, але тепер йому ще й ставлять пам'ятники.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі