Греція не повинна надалі підривати єдність Євросоюзу - Шульц

Поділитися
Греція не повинна надалі підривати єдність Євросоюзу - Шульц Шульц покартав Грецію за її неконструктивну позицію в ЄС. Нагадав про економічні проблеми © business.ua
Президента Європарламенту здивувала нова позиція Греції щодо санкцій, особливо в контексті того, що їй необхідна нова економічна допомога від ЄС.

Греції не варто підривати загальну політику країн Євросоюзу відносно Росії у той час, коли вона намагається знайти підтримки у партнерів для вирішення своїх економічних труднощів.

Таке переконання висловив президент Європарламенту Мартін Шульц в п'ятницю в рамках візиту в Афіни, передає Reuters.

"Я був здивований заявами, які були зроблені і тим фактом, що грецький уряд висловлював готовність відмовитися від загальної лінії політики Євросоюзу відносно Росії", - сказав Шульц.

За його словами, з боку Греції було б важко намагатися дистанціюватися від інших країн ЄС, особливо враховуючи, що дана спроба стала першою після вступу нового уряду Греції в посаду.

Більш того, глава Європарламенту звернув увагу на неорганічність нової коаліції Греції, що може поставити під питання подальшу ефективність її роботи.

"Я вважаю цю коаліцію дуже дивною. Ліва партія Сіріза... з супер-націоналістичною партією з іншого боку. Я думаю, що загальним знаменаталем став скептицизм щодо Європейського Союзу", - висловив побоювання Шульц.

Позиція Греції щодо санкцій проти Росії

Новий уряд на чолі з партією Сіріза прийшов в Грецію на хвилі популістських гасел домогтися списання боргів в сотні мільярдів євро, перегляду санкцій ЄС відносно Росії і так далі.

У ЗМІ неодноразово з'являлася інформація, що Греція накладе вето на нові санкції проти Росії, проте у кінцевому підсумку вони були схвалені. У той же час, не без поступок для Греції - з'ясувалося, що Греція пом'якшила підсумковий документ Ради ЄС щодо санкцій проти Росії.

Як розповів глава МЗС Польщі Гжегож Схетина в інтерв'ю TOK FM, Євросоюзу треба бути готовим до зміни формату дискусій через Грецію, так як узгодження санкцій супроводжувалося "жорсткою і емоційною розмовою". Сам же глава МЗС Греції заявив, що йому було складно прийняти рішення про посилення санкцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі