Глава Македонії: Поки ЄС і НАТО зволікають, РФ посилює вплив у Південно-Східній Європі

Поділитися
Глава Македонії: Поки ЄС і НАТО зволікають, РФ посилює вплив у Південно-Східній Європі Герге Іванов, президент Македонії
Лідер македонської держави дорікнув країни США і НАТО у відсутності чіткої політичної лінії по відношенню до країн Південно-Східної Європи.

Євросоюз і НАТО багато років не можуть чітко сформулювати політичну лінію щодо країн Південно-Східної Європи, чим може скористатися Росія.

З таким попередженням виступив президент Македонії Герге Іванов в інтерв'ю Bloomberg.

За його словами, деяким країнам регіону (включаючи країну - ред.) так і не були надані чітко сформульовані перспективи, у відповідності з якими вони могли б стати членами ЄС і НАТО.

"Очевидно, що Євросоюз забув про географію. Проте Росія в географії розбирається дуже добре. Якщо створити вакуум, хтось захоче його заповнити", - сказав Іванов.

Голова Македонії також додав, що перед його країною "не стояли б багато проблем...,якщо б ми (македонці - ред.) розпочала процес вступу в Євросоюз і реформували наше суспільство крок за кроком".

"Ніхто не може здійснити трансформацію, покладаючись лише на власні сили", - упевнений президент.

Македонія є офіційним кандидатом на вступ до ЄС (з 2005 року) і Північноатлантичний альянс. ПДЧ в НАТО Македонія отримала ще у 1999 році, на тлі допомоги організації під час воєн на Балканах, проте з тих пір Греція блокує запрошення Македонії в НАТО через саме назву країни. Зокрема, греки вимагають перейменування Македонії через однойменну провінцію в Греції, нібито через побоювання претензій Македонії на грецькі території.

У грудні минулого року Іванов під час щорічного виступу в парламенті країни сказав, що майбутнє Македонії, на його думку, в НАТО і Європейському союзі. При цьому він відзначив той факт, що Раді ЄС не вистачило політичної волі розпочати переговори про вступ Македонії в ЄС.

Навесні 2015 року в Македонії почалися протести і масові заворушення. Зокрема, Росія звинувачує країни НАТО в розпалюванні за "українським сценарієм", у той час як експерти називають Македонію новою точкою геополітичного протистояння Росії і Заходу.

Видання Bloomberg, зокрема, зазначає, що на даний момент Македонія є однією з країн, в якій вирішується доля "Турецького потоку". При цьому прем'єр-міністр Нікола Груєвський лобіює проект (хоча і заявляв, що схвалить його тільки за підтримки ЄС), у той час як президент побоюється зростання впливу РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі