Глава британського МЗС передрік Росії "ізоляцію і стагнацію"

Поділитися
Глава британського МЗС передрік Росії "ізоляцію і стагнацію"
Захід встановить новий режим відносин з Росією, який буде відрізнятися від підходу, який практикуваи в останні 20 років.

Міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг заявив, що Росії може загрожувати довготривала "ізоляція і стагнація" через анексію Криму і закликав країни ЄС не боятися залякувань з боку Москви.

У статті, опублікованій у виданні Sunday Telegraph, Хейг зазначив, що Захід сьогодні слід обміркувати новий режим відносин з Росією, який буде відрізнятися від підходу, який практикували в останні 20 років. Новий підхід передбачає виключення Росії з деяких міжнародних організацій та зниження її впливу в Європі.

Глава Форін-офіс звинуватив Росію у тактиці залякування, яка властива "зовсім іншій епосі". При цьому він зазначив, що Британія і її європейські партнери не мають наміру піддаватися страху.

"Незаконна анексія Криму є обурливим захопленням території, а передуючий їй референдум був насмішкою над демократією", - зазначив Хейг.

За словами глави британського МЗС, мова йде про серйозну загрозу для європейської безпеки з початку XXI століття.

"На карту поставлені найважливіші принципи, в тому числі територіальна цілісність європейських націй і право демократичних країн на вибір свого майбутнього", - пише глава Форін-офіс.

Раніше цього тижня Хейг заявив, що Британія вирішила призупинити всі експортні ліцензії та військове співробітництво з Росією після того, як президент Володимир Путін підписав закон про приєднання Криму до Росії. При цьому міністр зазначив, що санкції відносно Росії не спрямовані проти її громадян, а потрібні для того, щоб подати знак керівництву країни. За його словами, зараз Єврокомісія працює над новими економічними заходами, які можуть бути прийняті у відношенні Росії.

Хейг закликав російську владу зробити все необхідне для мирного розв'язання кризи.

"Ми ніколи не відмовлялися від дипломатії і не шукали шляхи до постійної конфронтації з Росією. Однак країни Європи не повинні відчувати страх перед залякуваннями", - пише міністр.

Одним з головних методів для зниження впливу Росії в Європі, на думку Хейга, є досягнення енергетичної незалежності ЄС.

"Якщо виникне необхідність, ми повинні бути готові до диверсифікації поставок природного газу в Європу, у тому числі через Південний газовий коридор", - зазначає глава британського МЗС.

Зокрема, Хейг пропонує підвищувати інвестиції в європейські газові термінали і підтримувати країни, розвиваючі видобуток власних ресурсів, в тому числі сланцевого газу.

"Це допоможе Україні і сусіднім з нею країнам лібералізувати свої енергетичні ринки, підвищити енергоефективність і зробити поставки енергоресурсів більш гнучкими", - заявляє він.

У минулу п'ятницю голова Європейської ради Херман Ван Ромпей заявив на прес-конференції в Брюсселі, що лідери ЄС проведуть у червні дводенний саміт, на якому розроблять заходи щодо захисту енергетики Європи - на випадок, якщо Москва скоротить поставки природного газу. Він також зазначив, що країни ЄС будуть допомагати один одному в разі припинення поставок газу з Росії.

Західні країни, що купують російський газ, спільно переглянуть угоди про постачання газу, щоб опинитися в більш вигідному положенні при визначенні цін. "Очевидно, що нам необхідно рухатися до створення енергетичного союзу", - сказав Ван Ромпей. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі