Флоти США і НАТО проведуть перші в історії спільні випробування системи ПРО в Європі

Поділитися
Флоти США і НАТО проведуть перші в історії спільні випробування системи ПРО в Європі Військово-морські сили США проведуть практичне випробування системи ПРО
Американська сторона стверджує, що система ПРО не спрямована проти РФ, а призначена для захисту європейських країн НАТО і баз США від балістичних ракет Ірану.

В кінці жовтня Сполучені Штати разом із союзниками по НАТО проведуть перші в історії спільні практичні випробування морського компонента системи протиракетної оборони (ПРО) в Європі.

Повідомлення про це опублікувала газета Міноборони США з посиланням на прес-службу Шостого флоту ВМС США, який дислокується в Середземному морі.

"Військово-морські сили США проведуть практичне випробування системи протиракетної оборони в Європі пізніше в цьому місяці", - йдеться в повідомленні.

Чотири кораблі ВМС США спільно з кораблями з восьми інших країн НАТО в рамках Форуму "Maritime Theater Missile Defense Forum" проведуть випробування системи ПРО. Демонстрація буде включати перехоплення балістичної ракети, запущеної з полігону Великобританії на Гебридських островах.

Уточнюється, що США і НАТО створюють системи ПРО в Європі вже більше десяти років, апелюючи до необхідності захисту від іранських балістичних ракет малої і середньої дальності.

За даними Шостого оперативного флоту ВМС США, у навчаннях будуть задіяні всі чотири американські есмінці, оснащені системою ПРО "Іджіс", які базуються в Роті (Іспанія). Майбутні випробування є першим подібним заходом ВМС США в Європі.

За твердженням американської сторони, система ПРО не спрямована проти Росії, а призначена для захисту європейських країн НАТО і баз США від балістичних ракет Ірану.

Форум морський протиракетної оборони є коаліцією десяти країн, яка була створена у 1999 році для координації робіт по створенню системи ПРО. Членами організації є США, Канада, Австралія, Іспанія, Франція, Великобританія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія та Італія. У маневрах 2015 року участь Австралії не передбачена.

Читайте також: Україна може відповісти на ядерну присутність РФ в Криму розміщенням іноземних систем ПРО

На початку 2000-х розгортання системи ПРО планувалося для захисту Європи від загрози тероризму з Близького Сходу (зокрема, з Ірану). У США неодноразово наголошували, що розміщення ПРО не спрямована проти Росії.

Тим не менш, в РФ регулярно погрожують ЄС і США заходами у відповідь на розгортання новим комплексом ПРО в Європі, наприклад, приціленням ядерних ракет на відповідні країни. На тлі напруженості в Європі через конфлікт в Україні Росія участила погрози про застосування ядерної зброї, а також вже переправляла комплекси "Іскандер" в Балтійський регіон - Калінінград.

В кінці 2014 року США почали розгортання системи ПРО у Румунії.

Також нещодавно посол Росії в Швеції заявляв, що якщо Швеція увійде в НАТО, РФ переорієнтує війська і ракети на країну. Аналогічну загрозу озвучував посол РФ в Данії.

Нещодавно Сергій Лавров звинуватив президента США Барака Обаму в обмані і недотриманні своїх слів. "Президент Обама говорив, що якщо іранське ядерне питання вирішиться, то зникне і потреба у створенні в Європі системи протиракетної оборони", - цитує видання Rzeczpospolita слова Лаврова, який додав, що обіцянки американського президента виявилися неправдою.

Пізніше в Держдепартаменті звинуватили Лаврова в "перекручуванні" слов Обами щодо ПРО в Європі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі