Фінляндія поки що не розглядає перспективу вступу до НАТО через позицію РФ

Поділитися
Фінляндія поки що не розглядає перспективу вступу до НАТО через позицію РФ Повністю відмовлятися від розгляду можливості членства в Альянсі у Гельсінкі не збираються
За словами голови держави, у Москві "чітко дали зрозуміти": приєднання до Альянсу перетворить фінів із сусідів на ворогів.

Фінляндія на даному етапі не розглядає перспективу приєднання до Північноатлантичного альянсу, повідомив в інтерв'ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung президент країни Саулі Нійністьо. За його словами, Москва "чітко дала зрозуміти", що за умови приєднання Фінляндії до НАТО "бачитиме в ній ворога".

"Росіяни чітко дали зрозуміти - коли вони дивляться на нас через кордон, то бачать фінів. Якщо ми вступимо до НАТО, вони бачитимуть в нас ворогів. Це їхня позиція", - пояснив Нійністьо. І додав, що вступ до Альянсу все ж залишається можливим варіантом.

Президент Фінляндії нагадав про безпосередню близькість кордонів двох держав. На його думку, це слід враховувати. "Ми не можемо змінити географію. Ми - сусіди, і в нас 1300 кілометрів спільного кордону. Це - майже стільки ж, скільки з іншими державами-членами ЄС і НАТО", - нагадав він, закликавши до побудови "ділових відносин" між двома державами.

І наголосив на тому, що "добре ладнає" із президентом РФ Володимиром Путіним. "Ми можемо відкрито обговорювати навіть дуже чутливі питання", - додав гарант.

При цьому він вважає, що під час зустрічі з Путіним, варто бути дуже обережним, пише Yle. Цьогоріч Нійністьо зустрічався з Путіним двічі: під час саміту президентів Росії і США в Гельсінкі, та в Сочі.

Нагадаємо, Фінляндія, Швеція, Грузія, Йорданія й Австралія входять до програми особливих можливостей НАТО. З 1993 року Фінляндія бере участь у невійськовій частині маневрів НАТО в Балтійському морі. Дискусія про вступ до НАТО істотно активізувалася у зв'язку з анексією Росією Криму у 2014 році.

У травні 2018 року було підписано договір, що передбачає повноправну участь скандинавських країн у навчаннях НАТО та можливість використання систем управління військами і зброєю Альянсу. Своєю чергою міністр оборони РФ Сергій Шойгу пригрозив "заходами Москви у відповідь" через активне співробітництво Швеції і Фінляндії з Альянсом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі