Екс-голова Пентагону пояснив, чому Обама не дав зброю Україні – Atlantic Council

Поділитися
Екс-голова Пентагону пояснив, чому Обама не дав зброю Україні – Atlantic Council Хейгел переконаний, що Україна не змогла б використати західну зброю. © Wikimedia commons
При цьому Хейгел закликав наступного президента США напряму говорити з Путіним.

Адміністрація Барака Обами не наважилася передавати Україні оборонне озброєння тому, що західні зразки зброї не здатні взаємодіяти зі старими радянськими системами, якими користуються ЗСУ.

Про це Atlantic Council сказав колишній міністр оборони США Чак Хейгл. Він пояснив, що перш ніж Вашингтон почне передавати Києву серйозне озброєння, він повинен оновити свою військову інфраструктуру.

"Якщо почати постачати сучасні системи озброєння українцям, по-перше, вони просто не зможуть ними скористатися. А по-друге, це призведе до ескалації насильства. І тоді постане питання: чи готові ми воювати проти Росії за Україну?" - сказав Хейгл.

В цей же час, йому заперечив віце-президент Atlantic Council Деймон Вілсон, який застеріг, що Заходу не варто думати, що "все що ми робимо, провокує".

"Ми опинилися в нинішній ситуацію через дії Володимира Путіна на сході, і наша мета зайняти правильну позицію як в психологічному, так і у військовому плані. Це потрібно для того, щоб водночас забезпечити стримування і не йти на війну проти Росії", - сказав експерт.

На його думку, ситуація, коли Захід не може визначитися з тим, як йому правильно вчинити, дуже небезпечна. Російський президент завдяки цьому шукає слабкі місця у його стратегії, але завдання полягає в тому, щоб показати Кремлю, що ніяких слабких місць немає.

За словами Вілсона, не достатньо просто говорити про передачу зброї Україні. Проблема значно ширша і вона полягає в тому, щоб збудувати стабільність у Східній Європі.

"Росіяни точно зруйнували режим контролю озброєнь. І якою ж буде наша стратегія тепер", - додав експерт.

У свою чергу, Хейгел закликав наступного президента США вести пряму розмову з Володимиром Путіним. За його словами, Вашингтон "досить добре знає" російського президента. І сьогодні точно можна сказати, що він любить вести прямий діалог на найвищому рівні.

"Дехто каже, що росіяни не будуть розсудними. Я пропоную перевірити це", - сказав екс-голова Пентагону.

Раніше в інтерв'ю журналу Atlantico президент США Барак Обама пояснив, чому США не будуть воювати за Україну. На його думку, американські інтереси в Україні не такі великі, щоб варто було втурчатися. Він також не вважає, що в інтересах США втручатися, навіть якщо Росія розв'яже ще одну війну проти країни, яка не є членом НАТО.

Хоча нещодавно американський президент заявив, що агресія Росії в Україні загрожує вільній Європі. За його словами, західні санкції проти Росії повинні тривати до виконання Мінських угод. Таким чином, на тлі цієї заяви, його попередні слова про відсутність необхідності у втручанні Вашингтону мають суперечливий вигляд.

У свою чергу на сторінках National Interest колишні посли США в Україні Джон Гербст і Стівен Пайфер писали, що США мають причини захищати Україну. Перед усім, тому що ревізіонізм Кремля націлений на підрив порядку у Європі, який встановився після Холодної війни. До того ж, Володимир Путін проголосив своє "право" захищати російськомовних людей у будь-якій країни. Цим він виправдав війну проти Грузії в 2008 році і проти України в 2014-му. І враховуючи це, неможна не звернути увагу на те, що 25% населення Естонії і Латвії припадає саме на етнічних росіян. А ці балтійські країни вже є членами НАТО.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі