Два тижні в морі замість кількох годин в літаку: екоактивістка Ґрета Тунберґ прибула в Нью-Йорк на самміт ООН

Поділитися
Два тижні в морі замість кількох годин в літаку: екоактивістка Ґрета Тунберґ прибула в Нью-Йорк на самміт ООН
Тунберг принципово відмовилася від перельоту зі Стокгольма в Нью-Йорк, який мав тривати не більше 9 годин.

Шведська школярка і екоактівістка Ґрета Тунберґ прибула на яхті у Нью-Йорк після двох тижнів подорожі морем. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Яхта Malizia 14 серпня вийшла з британського Плімута , і 28 серпня встала на якір біля Коні-Айленда для проходження митного контролю, зазначає The New York Times.

Активістка вирушила в США на саміт ООН з питань клімату, який запланований на кінець вересня. Тунберг принципово відмовилася від перельоту зі Стокгольма в Нью-Йорк, який мав тривати не більше 9 годин.

Школярка вирушила до Америки на яхті, оскільки переконана, що авіаперельоти завдають величезної шкоди екології. Її подорож тривала 14 днів. В грудні активістка відвідає Всесвітню конференцію по захисту клімату в чилійському Сантьяго.

У перервах між цими заходами Ґрета збирається приєднатися до екологічних демонстрацій в США під назвою Fridays For Future – вона організувала подібні страйки у Швеції, закликаючи школярів пропускати один день шкільних занять, а саме – п'ятницю, заради кліматичного страйку.

Перед поїздкою до США, відповідаючи на питання журналістів чи планує вона зустріч із президентом Дональдом Трампом, Тунберґ заявила, що це буде марною тратою часу.

У грудні 2018 роки дівчина вже відвідувала Всесвітню конференцію ООН з питань захисту клімату в польському Катовіце, де розкритикувала політичні рішення в цій області. У своїй доповіді вона зазначила, що світові лідери всі ці роки вели себе безвідповідально, "як діти", а значить, молодому поколінню доведеться виправляти їх помилки.

Крім того, школярка в січні відвідала 49-й Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі.

Весною 2019 року група шведських і норвезьких політиків висунула Тунберґ на Нобелівську премію миру.

Сім'я Тунбергів - нащадки Сванте Августа Арреніуса, нобелівського лауреата з хімії (1903), який сформулював теорію електролітичної дисоціації і першим висловив гіпотезу про парниковий ефект.

Згідно з доповіддю ООН, глобальні температури можуть зрости на 1,5° C, що, за словами вчених, призведе до тяжких наслідків для планети, вже до 2030 року, якщо викиди парникових газів будуть тривати з нинішніми темпами. Дослідження, проведене під патронатом ООН, показало, що щоб уникнути катастрофічних змін клімату, в світі щорічно інвестувати 2,4 трильйона доларів до 2035 року і повністю відмовитися від вугільних ТЕС до 2050 року.

Також в організації Climate Transparency заявили, що жодна з країн G20 не виконує умови протидії зміні клімату.

Чим загрожують різкі зміни клімату природі і жителям нашої планети? Читайте про це в статті відомого українського геоботаніка і еколога Якова Дідуха "Тривожні провісники" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі