Дії Пекіна стануть дефляційним шоком для світової економіки - Telegraph

Поділитися
Дії Пекіна стануть дефляційним шоком для світової економіки - Telegraph Китайська девальвація буде експортуватися і переросте у валютну війну, вважають експерти © Bloomberg
Дії КНР можуть спричинити повторення валютної кризи у Східній Азії 1998 року, тільки у великій планетарному масштабі.

Навряд чи Китай повинен бути зацікавленим у запуску дефляційного шоку. Але якщо КНР дійсно намагається девальвувати свою валюту задля торгової переваги, світ зіткнеться з вкрай небезпечною загрозою, пише британське видання The Telegraph.

Такі дії Пекіна стануть дефляційним шоком для світової економіки, яка тільки оговталася від рецесії раніше в цьому році. "Це ризик повторення валютної кризи у Східній Азії в 1998 році у великому планетарному масштабі", - стверджує видання.

Китайська девальвація буде експортуватися і переросте у валютну війну, а Захід не захищений від цього впливу.

"Світова економіка пливе через океан без будь-яких рятувальних шлюпок у разі надзвичайної ситуації", - говорить Стівен Кінг з HSBC.

Американські сенатори Шумер, Кейсі, Гресслі, і Грем вже готові звинуватити Пекін у валютних маніпуляціях (цей термін передбачає відповідні санкції у галузі торгового права США).

"Це занадто рано заявляти, що Китай свідомо вирішив девальвувати свою валюту", - йдеться в статті.

У банку Китаю є $ 3,65 трильйона резервів на запобігання подальшої девальвації на деякий час. "Якщо це не буде зроблено, ми, можливо, можемо підозрювати Держрада КНР у тому, що вона вирішила приховано почати валютну війну", - йдеться в статті.

Крім того, все це може вийти з-під контролю, якщо інші ринки почнуть підозрювати, що Китай сам "роздуває полум'я". І поки що Народний банк Китаю може протистояти, використовуючи при цьому резерви (зараз це відбуватися в темпі $ 15 млрд на місяць), така дії КНР тягнуть за собою автоматичне посилення грошово-кредитної політики в країні.

ЦБ Китаю третій день поспіль знижує курс юаня, але "не бачить" підстав для подальшої девальвації. У вівторок Китай шокував міжнародний ринок різким зниженням обмінного курсу юаня до долара на 1,9% на тлі суперечливої макроекономічної статистики. В середу він опустив курс ще на 1,62%. Рішення регулятора призвело до ослаблення валют країн Азії по відношенню до долара, що підвищило вартість оціненої в доларах нафти для покупців з регіону. Після цього Китай пообіцяв більше не вдаватися до різких ослаблениям своєї валюти.

МВФ привітав рішення китайського регулятора, зазначивши, що реформа дозволить ринку відігравати більш вагому роль у визначенні обмінного курсу.

Напередодні, 12 серпня, британське видання The Financial Times писало, що девальвація юаня спричинить валютні війни. Всі валютні війни приречені на провал для їх учасників: коли країна знижує вартість своєї валюти, щоб стимулювати експорт, це неминуче викликає конкурентні девальвації зі сторони її торгових партнерів, йдеться в статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі