Діагноз поставлений Макроном для НАТО частково правдивий — The Wall Street Journal

Поділитися
Діагноз поставлений Макроном для НАТО частково правдивий — The Wall Street Journal © Інтерфакс-Україна
Ще з часів Шарля де Голля наступні французькі президенти стверджували, що Європі необхідно зменшити залежність від НАТО, поставити розвиток європейських систем соціального забезпечення вище "надмірної" прихильності ринкової ідеології.

На початку листопада, президент Франції Еммануель Макрон частнково правий у своїй констатації смерті мозку" НАТО, пише в своїй статті оглядач Уолтер Рассел Мід для The Wall Street Journal.

На думку автора статті, Макрон відверто описує існуюче скрутне становище Європи, де, як ніколи раніше, глибокий розкол між Великою Британією, Німеччиною і Францією, а країни більше не можуть розраховувати на американську захист.

Французький президент також відзначає, що США втрачають інтерес до НАТО, і Європа практично безпорадна перед такими державами, як Росія і Туреччина.

При цьому, ставлячи настільки страшний діагноз, політик пропонує традиційно французький варіант розвитку подій. З часів Шарля де Голля лідери Франції стверджували, що Європі необхідно зменшити залежність від НАТО, поставити розвиток європейських систем соціального забезпечення вище "надмірної" прихильності ринкової ідеології, а також перетворити старі, часто неефективні структури управління ЄС в ефективну державну машину.

Німеччина завжди чинила опір подібним ідеям. Однак Макрон сподівається, що непередбачуваність і антиєвропейські настрої президента США Дональда Трампа змусять Берлін підтримати французький план сильної Європи.

Тим не менш подібний розрахунок Мід називає неправильним. Розуміння того, що Німеччина більше не може покластися на США, як робила впродовж 70 років, "потрясло німецьку політику до підстави". Однак цього виявилося недостатньо для того, щоб підштовхнути німецький істеблішмент до прийняття плану Макрона.

минулого тижня, виступаючи в Мюнхенському університеті бундесверу, спадкоємиця канцлера Ангели Меркель голова Християнсько-демократичного союзу Аннегрет Крамп-Карренбауэр заявила, що навіть у цих нових і складних умовах Німеччина зберігає прихильність НАТО і трансатлантичних відносин.

Почасти це пов'язано з тим, що німецькі політики вважають, що на зміну подібної лінії адміністрації Трампа може прийти нова. Більш того, будь-яка ознака того, що Німеччина сумнівається в НАТО, може поставити під загрозу Польщу і країни Прибалтики.

При цьому Крамп-Карренбауэр представила "еволюційний, а не революційний погляд на німецьку зовнішню політику", який передбачає поступові зміни. Так, витрати на оборону збільшаться, але досягнуто цільового показника НАТО в 2% від ВВП лише до 2031 року.

Автор припускає, що за словами Макрона, основна проблема полягає у відсутності єдності Європи, згоди щодо форми, оборонної політики і зовнішньополітичних пріоритетів ЄС. Ці розбіжності роблять процес реформування союзу "болісно повільним".

У своїй статті Мід стверджує, що занепокоєння Макрона не дарма, так як, "щоб вижити, трансатлантичний альянс повинен адаптуватися до швидко мінливого світу".

Під час виступу в Берліні, 8 листопада, держсекретар США Майк Помпео заявив, що НАТО має або вирости і змінитися, або ж альянс ризикує стати застарілою і неефективною організацією.

"Через сімдесят років НАТО потребує розширення і зміну. НАТО потрібно протистояти сьогоднішнім реаліям і викликам сучасності", - сказав Помпео.

Нагадаємо, що президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Північноатлантичний альянс переживає "смерть мозку" через відсутності координації між Європою і США і односторонніх дій ключового союзника – Туреччини – в Сирії. Також він зазначив, що Європа стоїть на краю прірви і повинна почати більше розвиватися стратегічно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі