Держдума РФ ввела покарання за вияв неповаги до влади в інтернеті

Поділитися
Держдума РФ ввела покарання за вияв неповаги до влади в інтернеті © Knews.kg
Роскомнагляд вимагатиме від власників сайтів видалити такі висловлювання протягом доби, в іншому випадку вони будуть заблоковані.

Депутати Держдуми Росії прийняли в третьому читанні закон, який вводить покарання за публікації з "явною неповагою до влади в інтернеті". За документ проголосували 327 депутатів, проти - 40, один утримався.

Роскомнагляд вимагатиме від власників сайтів видалити таку інформацію протягом доби, в іншому випадку вони будуть заблоковані.

Публікація постів, які проявляють неповагу до влади, буде прирівняна до дрібного хуліганства. За першу таку публікацію протягом року загрожує штраф 30-100 тисяч рублів (450-1500 $), за другу - штраф 100-200 тисяч рублів (1500-3000 $) або арешт на строк до 15 діб, наступні рази - штраф 200-300 тисяч рублів (3000-4500 $) або арешт.

Згідно з текстом закону, інформація, за якою послідує покарання, повинна не тільки виявляти явну неповагу, але і "ображати людську гідність і громадську мораль".

У свою чергу, за публікацію "фейків" росіян штрафуватимуть на суму до 100 тисяч рублів, посадових осіб – до 200 тисяч, юридичних – до півмільйона (7500 $). При повторному порушенні або при створенні через поширення "фейка" перешкод для роботи об'єктів життєзабезпечення, промисловості або банків штраф для юросіб може досягати півтора мільйонів рублів (22700 $).

Напередодні у другому читанні були прийняті пом'якшувальні поправки, які дають офіційно зареєстрованим мережевим ЗМІ можливість оперативно видалити фейкові повідомлення і тим самим уникнути штрафу.

Пакет законопроектів був внесений до Держдуми головою комітету Ради федерації щодо законодавства Андрієм Клишасом і депутатами Людмилою Бічній і Дмитром Вяткіним. Клішас також є автором проекту про "суверенний інтернеті" в Росії. Законопроект про ізоляцію російського сегменту інтернету вже схвалений Держдумою РФ в першому читанні.

На проект у ізоляції російського сегменту інтернету від глобальної мережі вже закладено кошти в бюджет РФ на 2019-2021 роки. У 2019 році буде створена система моніторингу та управління мережею зв'язку загального користування". У 2020 2021 році буде здійснена "подальша реалізація проекту".

Раніше повідомлялося, що в Росії в шість разів збільшилося обмеження свободи інтернету. Російські правозахисники зафіксували понад шістсот тисяч фактів обмеження свободи інтернету в Росії протягом минулого року, що в шість разів перевищило показники від 2017 року. У 2018 році в "червону зону", де збільшилося число окремих випадків обмеження свободи інтернету, потрапив 41 регіон. У 2017 році було 26 регіонів. Всього в РФ 83 регіони.

Жорсткі обмеження свободи слова в інтернеті в Росії почалися з підписання "пакету Ярової" в липні 2016 року. Закони фактично обмежили права людини в Росії. Були розширені повноваження правоохоронних органів, посилився контроль над релігійно-місіонерською діяльністю, збільшені вимоги до операторів зв'язку. Поправки посилили відповідальність за "заклики до терористичної діяльності" і "виправдання тероризму" в інтернеті - збільшилися терміни тюремного ув'язнення і знизився вік притягнення до відповідальності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі