Держдепартамент США дорікнув Лаврова в "перебріхуванні" заяв Обами щодо ПРО в Європі

Поділитися
Держдепартамент США дорікнув Лаврова в "перебріхуванні" заяв Обами щодо ПРО в Європі Лавров спеціально вибірково тлумачив слова Обами, вважають у Держдепі
Лавров навмисно ігнорує факти, вважають у Держдепі.

Представник Держдепартаменту США Марк Тонер дорікнув міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова у "вибірковому прочитанні" висловлювання американського президента Барака Обами щодо системи протиракетної оборони (ПРО) в Європі у зв'язку з досягненням угоди з Іраном.

"Він (Лавров) заявив, що президент (Обама) сказав неправду, говорячи про систему ПРО в Європі. І це в кращому випадку вибіркове читання, а в гіршому – навмисне ігнорування фактів", - підкреслив Тонер.

За його словами, угода з Іраном щодо його ядерної програми не скасовує загрозу, яку представляють балістичні ракети Тегерана.

"Президент послідовно з 2009 року говорив, що європейська ПРО необхідна для захисту США і наших союзників від балістичних ракет з Близького Сходу. І угода з Іраном, у разі якщо вона буде повністю реалізована, вирішить лише проблему ядерної зброї, але не зніме загрозу від балістичних ракет Ірану", - зазначив представник Держдепу США.

Раніше з подібною заявою виступив і інший офіційний представник Держдепартаменту Джон Кірбі.

"Міністр закордонних справ Лавров неправий у питанні систем ПРО в Європі. Президент США Барак Обама завжди говорив, що ПРО потрібна для захисту від загрози іранських ракет, не тільки ядерних", – написав Кірбі у своєму Twitter.


Раніше Сергій Лавров звинуватив президента США Барака Обаму в обмані і недотриманні своїх слів. "Президент Обама говорив, що якщо іранське ядерне питання вирішиться, то зникне і потреба у створенні в Європі системи протиракетної оборони", - цитує видання Rzeczpospolita слова Лаврова, який додав, що обіцянки американського президента виявилися неправдою.

Американська система ПРО в Європі вже багато років залишається головним предметом для суперечок між Росією і США. Вашингтон запевняє, що вона аж ніяк не націлена проти Москви і взагалі має оборонний характер, а не наступальний. Однак в Кремлі розглядають американську систему як загрозу для свої країни. Раніше видання Washington Post писало про те, що Росія намагається отримати користь від угоди з Іраном. Зокрема, Москва намагаєтья укласти нові торговельні угоди з Тегераном і вимагає від США скасування розміщення систем ПРО в Європі.

Минулого місяця Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду. Згідно з умовами документу, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї".

Напередодні стали відомі подробиці угоди щодо ядерної програми Ірану. Іран і "шістка" міжнародних посередників (Великобританія, Німеччина, Китай, Франція, Росія, США) досягли угоди про те, що інспектори ООН отримають доступ до всіх іранських об'єктах, в тому числі й військовим, де потенційно може вестися розробка ядерної зброї. Дане питання було ще одним каменем спотикання у досягненні угоди. Так, раніше парламент Ірану схвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.

У той же час, заблокувати угоду ще можуть в Конгресі США, де її різко притиковали. Укладення угоди з Іраном повинно було відбутися ще 30 червня, однак було відкладено через "великі розбіжності", як говорили дипломати. Тоді дедлайн був перенесений на 7 липня, потім - на 10-е, потім - на 13-е.

Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.

Детальніше про переговори з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іранський X-фактор.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі