День Brexit настав, але Велика Британія поки не покидає ЄС

Поділитися
Наскільки затягнеться відтермінування залежатиме від результатів сьогоднішнього парламентського голосування.

У п'ятницю, 29 березня, Велика Британія, згідно з графіком, встановленим два роки тому при активації статті 50 Лісабонського договору, повинна була покинути Європейський Союз. Проте британський парламент двічі відмовився схвалити проект угоди щодо Brexit, запропонований прем'єр-міністром Терезою Мей, після чого їй довелося просити Брюссель про відтермінування дати виходу королівства з блоку.

29 березня повинно було стати знаковим днем в історії країни. Деякі партії навіть готувалися відзначати те, що вони називали "днем незалежності" Великої Британії. Але Brexit сьогодні не відбудеться. І він може бути відстрочений навіть не на наступний місяць або до травня, а на цілий рік, пише CNN.

Лідери ЄС на саміті в Брюсселі одностайно погодили відстрочку Brexit на основі двох можливих сценаріїв. Перший варіант передбачає продовжити терміни виходу Великої Британії з ЄС до 22 травня за умови, що угода буде схвалена Палатою громад до кінця березня. У разі якщо угоду про вихід не затвердять, Євросоюз погодиться на відтермінування Brexit тільки до 12 квітня. Британський парламент схвалив перенесення дати Brexit на умовах Брюсселя, а також відхилив всі альтернативні варіанти виходу Великої Британії з ЄС.

У п'ятницю депутати проведуть третє голосування за договором про вихід Великої Британії з ЄС, який, зокрема, стосується прав громадян і суперечливого "страхувального плану" щодо ірландського кордону. Схвалення договору на цьому тижні вимагають в ЄС. Політична декларація, що стосується майбутніх відносин Великої Британії з ЄС не буде поставлена на голосування. Мей обіцяла піти у відставку, якщо парламент проголосує за договір з ЄС про вихід.

Довідка ZN.UA
"Страхувальний план" передбачає, що Північна Ірландія автоматично залишиться членом митного союзу і єдиного ринку ЄС, якщо сторони не домовляться про відкритість кордону на острові Ірландія. Вона проходить між Північною Ірландією, яка виходить з ЄС як частина Британії, і Ірландією, яка залишається членом блоку.

Детальніше про проблеми виходу Великої Британії з ЄС та можливі їх рішення читайте в матеріалі Віктора Константинова "Останній шанс Терези Мей?" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі