Бойовики "Талібану" підтвердили смерть Мулли Омара і обрали нового лідера - ЗМІ

Доповнено
Поділитися
Бойовики "Талібану" підтвердили смерть Мулли Омара і обрали нового лідера - ЗМІ Таліби обрали собі нового Муллу - ЗМІ © afghanistantimes.af
Новий лідер був обраний після того, як в пресу потрапила інформація про смерть Мулли Омара.

Бойовики радикального угрупування Талібан, веде бойові дії з офіційною владою Афганістану, напередодні обрали собі нового лідера, повідомляють BBC і Reuters з посиланням на представників талібів.

Новим Муллою (духовний лідер - ред.) нібито став Ахтар Мухаммед Мансур, колишній соратник Мулли Омара, повідомлення про смерть якого днями поширила афганська влада.

Інформацію про нового лідера озвучили західним ЗМІ представники талібів, які, як вони стверджують, були присутні на обранні Мансура. Незабаром про це рішення бойовики "Талібану" оголосять "офіційно", повідомили джерела.

Вибір нового лідера талібів, а також їх відмова від нового раунду переговорів з владою Афганістану сталися на тлі того, як афганська влада повідомила про те, що Мулла Омар загинув ще два-три роки тому в лікарні Пакистану, проте з тих пір таліби продовжували говорити від його імені. Так, британське видання The Guardian 15 липня повідомляло, що лідер талібів випустив заяву про підтримку мирних переговорів з офіційним Афганістаном. Пакистан відхрещується зв'язку з Муллою Омаром.

Лідери бойовиків талібану підтвердили гибель Мулли Омара тільки в четвер, передає AFP.

У травні 2015 року повідомлялося, нібито перший раунд переговорів проходив у Китаї між талібами і владою Афганістану.

Атаки і бойові дії в Афганістані почастішали після відходу значної частини іноземного військового контингенту з Афганістану в кінці 2014 року. Як повідомлялося, НАТО трансформує військову місію в Афганістані у громадянську. Тоді ж бойовики анонсували "весняний наступ" на Афганістан.

До цього тривала більш ніж 13-річна військова інтервенція США по боротьбі з талібами. Угруповання "Талібан" захопила владу в Афганістані в 1996 і правила до 2001 року, до військової інтервенції США.

Військове протистояння в Афганістані почалося задовго до зародження руху "Талібан" в 1990-х. Так, на початку 1970-х років у відсутності прозахідного короля Захіра-Шаха в Афганістані була захоплена влада ісламськими радикалами, що встановили республіку. Протистояння між прозахідними і прорадянськими силами тривало кілька років, що завершилося введенням військ СРСР до Афганістану в 1979 році. Формально радянські війська були виведені з Афганістану в 1989 році, проте підтримка афганському уряду надавалася до розпаду СРСР.

З формуванням руху "Талібан" в 1990-х, яке визнано терористичним у багатьох країнах світу, в Афганістані фактично триває громадянська війна між радикальними ісламістами-талібами і урядом Афганістану, що підтримується США та країнами Заходу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі