Болтон спростував згоду адміністрації Трампа на "заморожування" ядерної програми КНДР

Поділитися
Болтон спростував згоду адміністрації Трампа на "заморожування" ядерної програми КНДР Болтон заявив, що навіть ніколи не чув про таку ініціативу © Wikimedia commons
Радник президента США з нацбезпеки пообіцяв "наслідки" за висловлювання ЗМІ таких припущень.

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон спростував інформацію про те, що адміністрація президента Дональда Трампа згодна на "заморожування" ядерної програми Північної Кореї; Болтон зазначив, що не тільки ніколи не обговорював, але навіть і не чув про те, що США готові піти на такий крок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ні співробітники Ради національної безпеки, ні я не обговорювали і не чули про якесь прагнення "втішитися ядерним заморожуванням" з боку КНДР... Це чиясь гідна осуду спроба позбавити президента можливості маневру. За це повинні бути наслідки", – заявив він, коментуючи повідомлення американських ЗМІ про можливу готовність Вашингтона піти на поступки Пхеньяну у питанні денуклеаризації.

1 липня американське видання The New York Times опублікувало матеріал, у якому стверджувало, що адміністрація президента США Дональда Трампа у якості частини загального плану з денуклеаризації КНДР може погодитися на тимчасове "заморожування" північнокорейської ядерної програми замість її повного припинення.

30 червня президент США Дональд Трамп символічно потиснув руку північнокорейському лідеру Кім Чен Ину в укріпленій демілітаризованій зоні, що розділяє дві Кореї. Трамп став першим чинним президентом США, який вступив на територію Північної Кореї після зустрічі із Кімом і який побував в Об'єднаній зоні безпеки (ОАБ) – одному з найбільш небезпечних і мілітаризованих місць у світі.

Зазначимо, що 27-28 лютого у Ханої відбувся другий саміт США-КНДР на рівні лідерів держав, метою якого стало досягнення подальшого прогресу у виконанні домовленостей, досягнутих раніше у Сінгапурі.

У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет, президент США оцінив її як "дуже добру". У другий Трамп і Кім не змогли досягнути угоди щодо реальних заходів із денуклеаризації Корейського півострова, однак північнокорейський лідер заявив про свій намір позбутися ядерної зброї.

Саміт у Ханої завершився достроково, але, за даними північнокорейських ЗМІ, голови держав встигли домовитися про нову зустріч.

Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі