Біженці з Іраку в Фінляндії вже шкодують і хочуть додому - Yle

Поделиться
Біженці з Іраку в Фінляндії вже шкодують і хочуть додому - Yle Беженцы из Ирака в Финляндии хотят вернуться домой. Иллюстрация © Нигина Бероева / Facebook
Іракці радять своїм співвітчизникам не їхати в Європу і скаржаться на брак їжі, одягу, роботи і занадто високі ціни.

Біженці з Іраку, які отримали офіційний статус у Фінляндії, розчаровані північноєвропейською країною і називають свою втечу від війни вдома "помилкою".

Про це повідомляє фінський телеканал Yle з посиланням на відео, які поширюються в соціальних мережах. На одному з них троє іракців у центрі Гельсінкі дають "важливі поради співвітчизникам, які думають про біженство".

"Тим, хто зараз думає вирушити в Європу, я раджу: не треба! І це не жарт. Ми думаємо про повернення в Ірак і шкодуємо, що приїхали в Фінляндію", - каже один з чоловіків.

"Ми вчинили помилку! Заплатити таку велику суму ні за що. Чудового життя у Європі, про яке я мріяв в Іраку, тут немає", - каже інший біженець.

За їхніми словами, ситуація в Європі дуже тяжка. Звісно, на відміну від Іраку, там безпечно. Але центри для біженців жахливі: туалети брудні, одягу не вистачає, а купити його чи продукти харчування – дорого.

"Статус біженця виявився великим приниженням. З ним тут не можна знайти роботу і якось жити. Приїхати сюди було страшною помилкою", - каже один з іракців у Фінляндії.

На іншому відео чоловік на ім'я Мустафа запевняє, що життя в Іраку краще, хоч і небезпечніше.

"Я збираюся повернутися. Серйозно! Якщо я помру, то в себе вдома", - каже він.

Біженці скаржаться, що жити у Фінляндії виявилося занадто дорого: хліб коштує 8 євро, пачка сигарет – сім євро, а жарознижуючі ліки – 20 євро.

"Не вірте балачкам про дозвіл на проживання. Якщо ви ще десь на півдорозі в Туреччині, краще повертайтеся в Ірак", - каже один з біженців на іншому відео.

Такі звернення біженців до співвітчизників публікуються на спеціальній сторінці в Facebook, підписниками якої стали вже понад 200 тисяч людей з Іраку і інших країн світу. Вимушені іммігранти обговорюють на ній не лише свої труднощі в Європі, а й шляхи повернення додому. Раніше стало відомо, що Фінляндія через біженців вводить посилений контроль на кордоні зі Швецією. За останній час кількість мігрантів, які прибувають з Швеції, зросла до кількох сотень на день. Більшість з них - іракці.

В Amnesty International закликали Євросоюз не закривати кордони для біженців. Правозахисники впевнені, що ЄС потрібна лише політична воля для вирішення проблем з мігрантами.

18 вересня міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що вважає за необхідне покласти кінець несправедливого розподілу біженців у Європі. Тепер рішення про це розподіл може бути прийняте кваліфікованою більшістю. Таким чином, Німеччина закликає ЄС змусити супротивників квот на біженців їх прийняти.

Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

Поделиться
Подготовил/ла Лесь Димань
Заметили ошибку?

Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку

Добавить комментарий
Всего комментариев: 0
Текст содержит недопустимые символы
Осталось символов: 2000
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот комментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурная лексика, ругань Флуд Нарушение действующего законодательства Украины Оскорбление участников дискуссии Реклама Разжигание розни Признаки троллинга и провокации Другая причина Отмена Отправить жалобу ОК
Оставайтесь в курсе последних событий!
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Следить в Телеграмме