Битва за Маріуполь потрібна Путіну, щоб виторгувати зняття санкцій - The Daily Beast

Поділитися
Битва за Маріуполь потрібна Путіну, щоб виторгувати зняття санкцій - The Daily Beast Росія хоче зберегти гегемонію в Україні © putin.kremlin.ru/
Метою захоплення міста є необхідність організації сухопутного коридору до Криму.

Російський президент Володимир Путін веде війну в Україні на трьох фронтах, пише видання The Daily Best.

Проросійські бойовики наступають на трьох напрямках - Донецькому, Луганському та Маріуполі. Автор статті задається питанням: як довго Україна зможе утримувати свої позиції?

Під Луганськом бойовики атакують у північному та західному напрямках, намагаючись взяти прикордонні пункти з Росією і ключову автомагістраль, яка проходить між цим містом і Донецьком. Цей фронт важливий для них з кількох причин. Але основна причина - КПП можуть полегшити перехід російських солдатів і військової техніки в Україну. Контроль цих пунктів також допоміг би терористам приховувати перехід військ від міжнародних спостерігачів і журналістів. Крім того, це б полегшило постачання Донецького фронту.

Минулого тижня за підтримки Росії бойовики захопили українські позиції у міжнародному аеропорту Донецька, які протягом декількох місяців служили ефективним утриманням супротивника. Тепер супротивник може наносити удари на північ від Донецька, що в підсумку відкриває їм можливість оточити Авдіївку, атакувати Горлівку, а також Піски.

Місто Дебальцеве може бути оточене, пише видання. Українські сили АТО можуть опинитися в небезпеці і можуть бути відрізані від підкріплень. "Якщо ця позиція впаде, терористи будуть мати єдиний фронт і місто Донецьк буде повністю захоплене, що дозволить їм рухатися до своїх нових цілей", - йдеться в статті.

Вранці 24 січня Маріуполь був обстріляний з установок "Град" і "Ураган", внаслідок чого загинуло 30 мирних жителів, а більше 100 були поранені. Журналісти і очевидці єдині в оцінці: вогонь ввівся з території підтримуваних Росією бойовиків.

Маріуполь розташований на південь від Донецька біля Азовського моря, в небезпечній близькості до російського кордону. Метою захоплення міста є необхідність організації сухопутного коридору до Криму. Путін хоче забезпечити анексований їм півострів водою і електрикою з території Росії.

"Але стратегічне значення Маріуполя полягає також у його економічному потенціалі. Тут виробляється 70 % всієї виплавленої в Донецькій області сталі", - пише видання. Біля двох третин цього обсягу було продано на експорт в 2013 році. Так що Україна сильно постраждає, якщо місто вийде з-під контролю Києва, вважають автори статті.

Джерела в Міністерстві оборони України повідомили виданню в кінці літа 2014 року, що всі наявні військові ресурси були кинуті на зміцнення Маріуполя.

"Що буде відбуватися далі, можна тільки здогадуватися, але мало хто сумнівається, що найближча мета Путіна домагатися погіршення економіки України", - пише видання.

За словами експерта з російської армії в Нью-Йоркському університеті Марка Галеотті, битва за Маріуполь потрібна Москві, щоб виторгувати поступки з боку Києва. Путін домагається скасування санкцій проти Росії, при цьому хоче зберегти гегемонію в Україні.

Одержавши контроль над Донецьком і Маріуполем, як зазначає Галеотті, підконтрольні Росії сили отримають діючі морський і повітряний порти, що зробить "Донецьку народну республіку" "життєздатною". Також це зробить "ДНР" і не такою обтяжливою для Москви.

Читайте також: РФ загрожують нові санкції в разі наступу бойовиків на Маріуполь - Штайнмайер

Україно-російська війна в Донбасі безпрецедентна і унікальна, - писав це в статті для DT.UA Володимир Горбулін, радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАН України, доктор технічних наук. Спроба повторити кримський успіх захлинулася в повномасштабному збройному протистоянні. Відповідно, Росія змушена повертатися до класичних сценаріїв "заморожених конфліктів" на кшталт карабахського або придністровського, зазначає автор.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі