Більшість японців не вважають за потрібне приносити нові вибачення за Другу світову

Поділитися
Більшість японців не вважають за потрібне приносити нові вибачення за Другу світову Нове покоління японців не хочуть вибачатися за Війну © @james_kimber Twitter
Японці, в цілому, згодні з думкою свого прем'єра.

Більше половини громадян Японії вважають, що їхня країна може надалі утримуватися від вибачень за дії Японії в роки Другої світової війни, свідчать опитування, опубліковані в газеті Yomiuri.

Так, через 70 років Війни вибачатися вважають на непотрібне вже вважають 63% японців, проте 27% респондентів вважають, що Японія повинна продовжувати приносити вибачення за жертви і руйнування, принесені їх нацією.

Таке опитування було проведено на тлі міжнародної критики прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе за те, що у своїй промові з нагоди 70-річчя з часів капітуляції Японії він відмовився приносити нові вибачення азіатським народам від свого імені та імені своєї країни.

У той же час, прем'єр висловив глибоке каяття за політику Японії в часи Другої світової, і приєднався до вибачень минулих прем'єр-міністрів. У той же час, він висловив думку, що нові покоління Японії, які не мають відносини до Війни, не повинні знову вибачатися.

Так, промову прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе позитивно оцінили 48% респондентів, а 34% вона не сподобалася.

У цілому, як відзначають японські ЗМІ, промова Абе підвищила його рейтинг.

У квітні 2015 року заяву Абе про те, що він не повною мірою дотримується думки про "агресію" Японії, викликало бурхливий скандал. Китай і Південна Корея, які найбільше під час Війни постраждали від японських загарбників, висловили дипломатичну образу. Тоді Абе не приніс вибачень азіатським країнам, обмежившись заявою про "глибоке каяття". Правда, пізніше Абе заявив, що "повністю" приєднується до думки минулих прем'єр-міністрів Японії щодо ролі його країни як агресора.

До 6 серпня японські урядові експерти підготували доповідь, в якому настійно рекомендували Абе використовувати термін "агресія" щодо поведінки Японії у Другій світовій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі