Більшість поляків виступають проти надання фінансової допомоги Греції

Поділитися
Більшість поляків виступають проти надання фінансової допомоги Греції 59,6% поляків проти надання фінансової допомоги Греції © DT.UA
Тільки 28,7% громадян Польщі згодні на надання Брюсселем кредитів грекам.

59,6% жителів Польщі виступають проти подальшого кредитування Афін Євросоюзом і підтримки їх в процесі виплати боргів. При цьому 24,1% респондентів категорично висловилися проти підтримки, а 35,5% опитаних назвали це найбільш правильним варіантом, повідомляє Biznes.pl з посиланням на результати опитування, проведеного 3 і 4 липня компанією IBRIS.

Тим не менше, менше третини громадян Польщі (28,7%) наполягають на наданні підтримки Брюсселя греків. Примітно, що прихильників подальшої допомоги Греції найбільше у віковій групі 25-34 року – 57%, а також з міст із населенням понад 500 тисяч чоловік - 38%. Найбільше проти допомоги Греції виступають поляки у віковій групі 45-54 років – 74%, а також мешканці міст з населенням до 50 тисяч осіб - 68%.

Читайте також: Бойовики із "кочівної" мінометної батареї обстріляли позиції сил АТО біля Гранітного – ІС

1 липня Міжнародний валютний фонд офіційно підтвердив, що Греція не виплатила 1,6 млрд євро. Прострочений платіж у МВФ еквівалентний дефолту.

Після цього, 5 липня, був призначений референдум в Греції, на якому 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.

У відповідь президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що вихід Греції з єврозони є фактично неминучим. Разом з тим глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонд продовжує уважно відстежувати ситуацію в Греції після референдуму і готовий надати допомогу, якщо отримає відповідний запит.

Разом з тим, як писало видання Financial Times писало, щовихід Греції з єврозони відбудеться, але не скоро. Міністр фінасів Яніс Вароуфакіс вірно підкреслив, що всі угоди ЄС не передбачають процесу виключення країн з фінансових і політичних об'єднань. Таким чином, Греція може надовго лишатися у підвішеному стані: з паралельною внутрішньою валютою, але технічно в єврозоні. Європейські законодавці посилено працюють над вирішенням цієї дилеми. Однак вихід Греції з єврозони від початку не здавався простим процесом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі