Bellingcat стала мішенню кібератак через розслідування по Росії

Поділитися
Bellingcat стала мішенню кібератак через розслідування по Росії Хакери намагаються впливати на Bellingcat © mignews.com
Пошукова дослідницька мережа Bellingcat розслідує поточні події, грунтуючись на даних з відкритих джерел

Засновник команди розслідувачів Bellingcat Еліот Хіггінс повідомив про кібератаки проти дослідницької групи. Хіггінс заявив, що з кібератаками на цю групу, яка розслідує резонансні події, можуть бути пов'язані російські хакери.

Про це Хіггінс повідомив у своєму Twitter.

За словами Хіггінса, знову Bellingcat стає мішенню кібератак, і, швидше за все, вони пов'язані з роботою хакерів з Росії.

"Я вважаю, що один із способів виміряти вплив - це як часто агенти Російської Федерації намагаються атакувати його, будь то хакери, тролі або ЗМІ", - заявив Хіггінс.

За його словами, Bellingcat в даний час займається розслідуванням отруєння Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері. Крім того, кібератаки можуть бути пов'язані з п'ятирічною річницею аварії пасажирського літака рейсу MH17, до якого причетна Росія, впевнений Хоггинс.

У Bellingcat уточнюють, що об'єктом кібератак став, зокрема, сервіс веб-пошти ProtonMail. Він відрізняється від багатьох інших поштових сервісів тим, що листи між його користувачами завжди шифруються автоматично. Сервіс ProtonMail використовується співробітниками Bellingcat для підвищення безпеки листування.

Пошукова дослідницька мережа Bellingcat, заснована британським журналістом та блогером Еліотом Хіггінсом, розслідує поточні події, використовуючи метод OSINT: аналіз інформації з відкритих джерел, таких як відео, карти та фотографії.

Нагадаємо, у вересні в 2015 році було оприлюднено розслідування Bellingcat, яке висвітлювало деякі аспекти перетину російськими військами кордону - було встановлено понад 50 ділянок кордону, які розташовані в полях далеко від обладнаних контрольних пунктів пропуску, і використовувалися російською армією для заходу на територію України. Одним з найважливіших проектів Bellingcat є дослідження рейсу Malaysia Airlines Flight 17 в Україні. Групою Bellingcat встановлено, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", яким був збитий літак, входив до складу 53-ї зенітно-ракетної бригади, що дислокується у місті Курську.

31 травня 2015 група Bellingcat випустила доповідь про фальсифікації російським Міністерством оборони супутникових фотографій, на яких зафіксовано розташування українських ЗРК "Бук".

Читайте також: Bellingcat оприлюднив імена можливих причетних до трагедії МН17

Нагадаємо, 17 липня 2014 року був збитий "Боїнг-777" рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" у зоні бойових дій, поряд із селищем Шахтарськ Донецької області. Літак летів рейсом "Амстердам - Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі