Бажання кожного п'ятого росіянина іммігрувати показує серйозну проблему режиму Путіна – WP

Поділитися
Бажання кожного п'ятого росіянина іммігрувати показує серйозну проблему режиму Путіна – WP © РИА Новости
Майже половина молоді хоче виїхати з Росії.

Недавнє опитування Gallup потрапило у новинні заголовки в Росії, і з'ясувалося, що рекордні 20 відсотків населення хочуть іммігрувати. Серед молодих росіян ця цифра ще вища: майже половина росіян (44%) у віці від 15 до 29 років хочуть виїхати з Росії.

Куди вони хочуть виїхати? Згідно з квітневим опитуванням, Німеччина (15 відсотків) і Сполучені Штати (12 відсотків) стали найбільш популярними напрямками. Міграційні наміри, звичайно, не збігаються з фактичної імміграцією, але ці цифри ілюструють широко поширене невдоволення в Росії нинішнім станом справ у країні, пише американська газета The Washington Post.

Молодь також висловила своє невдоволення на вулицях. Вони були в авангарді недавніх протестів у Москві, вимагаючи, щоб незалежні та опозиційні кандидати були допущені до участі в місцевих виборах у вересні цього року. Протести в Єкатеринбурзі в травні на мить поклали кінець будівництву церкви в одному з міських парків.

Хто хоче виїхати з Росії?

Ґрунтуючись на результатах опитування, газета виявила, що наявність зв'язку з людиною, яка живе в іншій країні або провели час за кордоном ("транснаціональні зв'язки") є хорошим предиктором того, хоче чи молода людина покинути Росію і куди ця людина захоче переїхати. Ці транснаціональні зв'язки також дають цікаві підказки про ставлення до російської зовнішньої та внутрішньої політики, що робить цей аналіз потенційно критичним і недооціненим особливістю російського політичного ландшафту.

Берлінський Центр східноєвропейських і міжнародних досліджень у 2018 році провів опитування, в якому основна увага приділялася молодшій когорті у віці від 16 до 34 років. Вони опитали онлайн дві тисячі респондентів, які живуть в 15 містах Росії з населенням мільйон або більше осіб. Вибірка на основі квот заснована на активно керованій великій російській споживчій панелі.

В опитуванні 54% респондентів висловили намір мігрувати - з них 50 відсотків розглядають можливість переїзду в межах Росії, 21% припускають переїзд в країну Європейського Союзу і 7% в Сполучені Штати.

В близька 20 відсотків респондентів зараз є транснаціональні зв'язки з Європейським союзом, у близько 21 відсотка - з іншими колишніми радянськими республіками, у 12 відсотків - зі Сполученими Штатами/Канадою і у близька 6 відсотків - з Азією. Чим молодше людина, тим вище шанси на наявність транснаціональних зв'язків. Більш високий рівень доходів і освіти, а також те, що вони живуть в Москві або Санкт-Петербурзі, також збільшують ймовірність наявності транснаціональних зв'язків.

І були деякі інші цікаві аспекти. Аналіз даних опитування показав, що молоді росіяни, які хотіли б переїхати в країну ЄС, з набагато меншою ймовірністю проголосували б за Володимира Путіна і, як правило, живуть в Москві або Санкт-Петербурзі, що підкреслює цю міжнародну зв'язаність цих двох міст.

Люди з більш щільною мережею транснаціональної - ті, хто більше подорожував або мають більше міжнародних контактів - з більшою ймовірністю виявлять намір виїхати за кордон, у тому числі в інші країни колишнього Радянського Союзу. Транснаціональні зв'язки з конкретними регіонами по всьому світу корелюють з тим, що ці регіони названі в якості бажаних напрямків міграції. І навпаки, ті, у кого мало або взагалі немає транснаціональних зв'язків, відзначили свої міграційні наміри на території Російської Федерації.

Чи є більш широкі наслідки зовнішньої політики?

Чи мають транснаціональні зв'язки зовнішньополітичні наслідки? Опитування включає в себе питання про країну, з якої молоді люди хотіли б бачити більш тісні відносини Росії. Найбільш часто згадуваною країною є Китай (28 відсотків), за яким слідують Сполучені Штати (19 відсотків). Країни ЄС в цілому були згадані 19 відсотками респондентів, причому Німеччина (7 відсотків) посіла перше місце.

Ступінь транснаціональної експозиції явно пов'язана з заявленими зовнішньополітичними уподобаннями. Розплутуючи різні типи транснаціональних зв'язків, виявилося, що, зокрема, ті, у кого є члени сім'ї, які живуть у певній країні або регіоні, підтримують більш тісні відносини Росії з цією країною чи регіоном. Ефект найбільш сильний для відносин з Європейським союзом, США та Канадою, а також країнами колишнього Радянського Союзу.

Транснаціональні зв'язки і внутрішня політика

Чи формують транснаціональні зв'язки внутрішньополітичні відносини? Ті, у кого є транснаціональні зв'язки з Європейським союзом, Сполученими Штатами або Канадою, значно рідше голосують за Путіна. Також чинять і чоловіки. Те ж саме відноситься і до респондентів з більш високим рівнем освіти. В цілому, транснаціональні зв'язки явно пов'язані з більш низькою довірою до Російської Православної Церкви, органів безпеки та місцевого мера - і, трохи нелогічно, неурядових організацій. Чому НУО? Це, ймовірно, перегукується із загальним скептицизмом з приводу російських інститутів і політики.

Розвернувшись ще далі, ті, хто має зв'язки між ЄС та Північною Америкою, також з меншою ймовірністю будуть довіряти Путіну. Також наголошується тісний взаємозв'язок між транснаціональними зв'язками з Європейським союзом і сприйняттям того, що внутрішні протести є законною формою політичної поведінки.

Зростаюча проблема для російського режиму

Результати опитування вказують на зміни в російському суспільстві, які, ймовірно, отримають реакції з боку політичного режиму. Неможливо передбачити, чи можуть і коли-небудь бути реалізовані чиї-небудь міграційні наміри, але ці результати вказують на серйозну проблему для російського режиму. Невиконані економічні та політичні очікування молодого покоління можуть призвести до підвищення рівня міграції і втрати висококваліфікованої робочої сили. Це вимагає нового інформаційного порядку, щоб звернутися до молодих росіян по всій країні, які також все частіше відмовляються від погано оплачуваної роботи у державному секторі і дуже помітні на протестах напередодні місцевих виборів в Москві, резюмує газета.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі