Банки світу в 2019 році скоротили майже 80 тисяч співробітників

Поділитися
Банки світу в 2019 році скоротили майже 80 тисяч співробітників Левова частка скорочень припала на банки Європи
Таке скорочення штату стало рекордним показником за останні чотири роки

Банківська система всього світу відчуває всілякі потрясіння. Багато великі банки відмовляються від філій у різних країнах і істотно скорочують штат співробітників.

В 2019 році більше 50 банків по всьому світу оголосили про скорочення 77,8 тис. робочих місць, що стало рекордним показником за останні чотири роки - у 2015 році в банківському секторі було зафіксовано скорочення понад 91,5 тис. співробітників. Про це пише Bloomberg з посиланням на звіти банків і профспілок, передає Капітал.

В поточному році 82% скорочень (63,6 тис. осіб) прийшлося на європейські банки, ще 10% - на Північну Америку (7,7 тис.), у Латинській Америці під скорочення потрапили 3,5 тис. банківських працівників (4,5%).

В топ-5 по скороченням потрапили два німецьких, італійський, іспанський та британський банки. Абсолютним лідером став Deutsche Bank, який оголосив про скорочення 18 тис. робочих місць. Слідом за ним розташувалися UniCredit (8 тис.), Santander (5,4 тис.), Commerzbank (4,3 тис.) і HSBC (4 тис.).

Як зазначає Bloomberg, показники цього року вказують на слабкість європейських банків, оскільки експортно-орієнтована економіка континенту стикається з міжнародними торговими спорами, в той час як негативні процентні ставки ще більше впливають на доходи від кредитування. На відміну від США, де урядові програми і підвищення ставок допомогли банкам швидко відновитися після фінансової кризи, кредитні організації в Європі все ще намагаються відновити свої позиції. Багато банків звільняють співробітників і продають підприємства, щоб підтримати прибутковість, зазначає агентство.

За останні шість років загальна кількість скорочених в банківській сфері співробітників перевищило 425 тис. осіб. В наступному році банки, ймовірно, продовжать оголошувати про масові скорочення, стверджує Bloomberg.

Раніше стрес-тестування Національного банку в 2019 році успішно пройшли дев'ять банків, найгірші результати показали банки з російським капіталом. Про це йдеться в звіті Нацбанку про результати стрес-тестів.

Не потребували в капіталі державні "Приватбанк", "Укргазбанк", банки з іноземним капіталом, а також ПУМБ і "Альфа-Банк".

Погіршили свої результати державних "Ощадбанку" і "Укрексімбанку" через амортизації застав за старими непрацюючим кредитами.

найгірший результат - у "дочок" російських держбанків – "Ощадбанк Україна" і "Промінвестбанк". НБУ це пояснює їх поступовим згортанням, відсутністю якісних активів і доходів від діяльності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі